O pohár starosty: v aquacentru závodilo 93 dětí ze tří letňanských škol

STR30 O POHAR STAROSTY 2017 1

Přimět děti ke sportování leckdy není úplně snadné, někdy však stačí správně je podchytit. Jednou z takových cest či možností jsou školní soutěže, jako například plavecký závod O pohár starosty městské části Praha 18.

Letošní třetí ročník Mistrovství letňanských základních škol v plavání v Aquacentru Letňany Lagoon se konal 11. října a své síly zde změřilo celkem 93 žáků pátých a šestých ročníků.

Na trati dlouhé 25 metrů vyhráli ve svých kategoriích „páťáci“ Ondřej Kuchař a Rebeka Wenclová, zatímco mezi „šesťáky“ dominovali Matěj Bican a Natálie Černá. Absolutně nejlepší čas 16:01 sec měla Rebeka Wenclová ze Základní školy Fryčovická. Závěrečného slavnostního vyhlášení vítězů, předání pohárů, medailí a věcných cen se zúčastnil i starosta Ivan Kabický.

Číst dál: O pohár starosty: v aquacentru závodilo 93 dětí ze tří letňanských škol

Judista Šaršoun potřetí mistrem světa!

STR31 SARSOUN MS 2017 1Mistrovství světa veteránů v judu, které se konalo 30. září 2017 v italské Olbii, proběhlo i letos za hojné účasti českých závodníků. A ti se na šampionátu rozhodně neztratili.

Třiadvacetičlenná česká výprava, která se koncem září vypravila na Sardinii, si vedla velmi dobře – přivezla domů dvě zlaté, tři stříbrné a pět bronzových medailí, a v hodnocení zemí tak obsadila velmi pěkné 13. místo.

Celkem se Mistrovství světa 2017 zúčastnilo 1.126 borců z 52 zemí. V kategorii veteránů nastoupilo 15 judistů, včetně letňanského Bohumíra Šaršouna. Ten měl poměrně příznivý los a podařilo se mu čtyřikrát zvítězit. Ve finále pak na ipon zvítězil nad Italem Paparellem, se kterým měl do té doby nepříznivou bilanci – naposledy s ním prohrál v semifinále loňského MS na Floridě. Z třetího titulu mistra světa tak měl dvojnásobnou radost.

Text –red– s využitím podkladů B. Šaršouna

Foto archiv B. Šaršouna

Číst dál: Judista Šaršoun potřetí mistrem světa!

Dračí jeskyně v novém

STR26 DRACI JESKYNE V NOVEMLetňanský klub Dračí jeskyně se po letech působení v Křivoklátské 285 přestěhoval před pár dny do nových prostor v Bechyňské 640, a tak jsme jeho manažeru Tondovi položili pár otázek.

Proč jste se vůbec stěhovali, Křivoklátská už vám byla malá?

Do nového jsme se stěhovali z důvodu lepšího rozložení prostoru a lepších finančních podmínek. Momentálně máme k dispozici tři místnosti vybavené osmi stoly pro čtyři lidi na hraní nejrůznějších her a dvěma stoly 6“x4“ s židlemi pro hraní „wargamingových“ her. Novým nábytkem jsme vybavili i zázemí obchodu – byla tam nainstalována nová vzduchotechnika pro lepší cirkulaci vzduchu, aby se u nás dalo při větších akcích dobře dýchat. Mimo jiné tu máme k dispozici i projektor s plátnem.

Číst dál: Dračí jeskyně v novém

Jste zde: Úvod