Kinobus v Letňanech: od 20. do 23. srpna

KINOBUS 2017Kinobus Dopravního podniku hl. m. Prahy zaparkoval loni v Letňanech již na počátku prázdnin, letos to však bude až v srpnu.

Filmová představení se uskuteční tentokrát v ulici Tvrdého poblíž zastávky Staré Letňany (cca 200 metrů od radnice). Promítat pod širým nebem se zde budou čtyři filmy během čtyř večerů od pondělí 20. srpna do čtvrtka 23. srpna 2018. Začíná se vždy po setmění cca od půl deváté večer (čas je orientační).

Program:

Pondělí 20. 8. Špión (akční komedie USA)

Úterý 21. 8. Padesát odstínů černé (komedie USA)

Středa 22. 8. Láska, soudruhu! (romantická komedie Finsko/ČR/Norsko)

Čtvrtek 23. 8. Věčně tvá nevěrná (romantická komedie ČR)

Číst dál: Kinobus v Letňanech: od 20. do 23. srpna

Do Letňan pojedou od září již všechny soupravy metra

STR19 METRO LETNANY 3Hlavní město Praha zruší tzv. pásmový provoz metra na lince C, kdy dosud každá druhá souprava mezi 9. a 19. hodinou nejezdí na konečnou stanici Letňany, ale končí už na Ládví.

Fakt, že polovina vlaků končí už ve stanici Ládví, má podle Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) vliv na obsazení souprav metra i v centrální části linky. Lidé, kteří jedou do Letňan, si raději počkají na metro, které jede až tam. Zrušením pásmového provozu by se tudíž podle DPP docílilo rovnoměrně obsazených vlaků na celé lince metra C.

Kromě toho budou zkráceny víkendové intervaly metra. Na třech linkách se budou lišit v závislosti na počtu cestujících i na tom, a na linky metra navazují povrchové spoje. Opatření, která mají začít platit od září, schválili v úterý 17. července 2018 radní magistrátu hl. m. Prahy.

Číst dál: Do Letňan pojedou od září již všechny soupravy metra

Sním stále o titulu ve dvouhře

Tenistka Lucie Hradecká: do Letňan bych si na exhibiční zápas pozvala Petru Kvitovou

STR10 HRADECKA 1Tenistka Lucie Hradecká je první osobou, která získala obě významná letňanská ocenění: titul Čestný občan Prahy 18 i Cenu MČ Praha 18. Nedávno se vrátila po operaci kolena na kurty, a sice při turnaji French Open v Paříži. Po něm poskytla rozhovor pro čtenáře Letňanských listů.

Lucko, jaký byl váš první turnaj, navíc grandslamový, po tak dlouhé zdravotní pauze?

Musím uznat, že jsem se do Paříže těšila, nejen na to, že se vrátím na kurty, ale i ten ruch okolo. Z návratu jsem měla trochu strach, přece jen trénink a zápas je něco úplně jiného. Nehraje-li člověk osm měsíců zápas, tak z toho vypadne. Ale musím uznat, že jsem byla sama překvapena svým výkonem při čtyřhře. Sice se nám nepovedlo postoupit do druhého kola, ale neočekávala jsem od sebe, že budu hrát tak dobře.

Přiznala jste, že už se nemůžete dočkat, až zase otevřete skříňku v šatně na Roland Garros. Znamená to, že máte stále týž hlad po tenise, jako na začátku kariéry?

Zatím mě nikdy během kariéry nenapadlo, že bych skončila, a to ani, když se mi přihodilo to koleno. Myslím, že mi pauza pomohla, užila jsem si normálního života. Beru ji jako výzvu, protože jsem dosud nikdy neměla takovou dobu bez tenisu a zápasu, tak uvidím, zda to zvládnu – vrátit se do světového tenisu.

Číst dál: Sním stále o titulu ve dvouhře

Jste zde: Úvod