Oslavte s námi Den dětí! V pátek 1. a v sobotu 2. června na Staré Návsi

STR27 LND 2018 INFO 1Pro děti a jejich rodiče a prarodiče, ale také pro všechny ostatní, kdo se chtějí dobře pobavit, připravila městská část Praha 18 již podvanácté oblíbenou akci Letňany nejen dětem.

Konat se bude v pátek a v sobotu 1. a 2. června 2018 odpoledne a večer na Staré Návsi.

Připraven je jako vždy bohatý a zajímavý program. Kromě jiného pohádky Pana Pohádky a Divadélka Myšky Elišky, vystoupení domácích sborů a souborů: AJETO, Kazimírky, Sport Agency Praha, dále kapel Identity, Apollobeat, Kabát Revival a Kroků Františka Janečka či zpěvačky Heidi Janků nebo zpěváka Petra Kotvalda s doprovodnou kapelou Trik

Stará Náves i blízký park nabádnou mnohé aktivity pro děti: budou zde například kreativní dílny Slunečnice, dopravní hřiště, skákací hrad či pouťové atrakce. V případě hezkého počasí nebude chybět ani KOPEC PĚNY.

Číst dál: Oslavte s námi Den dětí! V pátek 1. a v sobotu 2. června na Staré Návsi

Francouzské odpoledne: v sobotu 9. června na Novém vstupu do Letňan

STR27 FRANC ODP 2018 INFO 1Městská část Praha 18 a Společnost přátel Beautoru pořádají pátý ročník Francouzského odpoledne.

Akce se koná v sobotu 9. června 2018 od 15 hodin na Novém vstupu do Letňan (u Penny Marketu).

V rámci programu vystoupí skupina BRAN * taneční skupina SIDEREA * kapela CAFE BARET. Chybět nebude občerstvení * víno * kreativní dílny klubu Slunečnice * soutěže pro děti i dospělé.

Přijďte a poznávejte spolu s námi chutě a vůně Francie!

Číst dál: Francouzské odpoledne: v sobotu 9. června na Novém vstupu do Letňan

Nežije zbytečně ten, kdo nezištně pomáhá druhým

Paní Dana Hybšová, zakladatelka sdružení Žen po ablaci prsu, získala Cenu MČ Praha 18

STR12 HYBSOVA 1Bohulibé činnosti v podobě osvěty na poli boje žen s rakovinou prsu se věnuje už čtvrtstoletí paní Dana Hybšová z Letňan. Těžko říct, kolik už takto pomohla zachránit životů našich žen… Jejímu úsilí se dostalo v prosinci loňského roku ocenění: stala se držitelkou Ceny městské části Praha 18.

Paní Hybšová, prošla jste si sama tímto zdravotním martyriem, než jste se začala v boji s rakovinou prsu angažovat?

Ano. Bylo to v roce 1987, kdy jsem si našla bulku v pravém prsu, ale nevěnovala jsem tomu pozornost, přestože moje maminka na rakovinu zemřela. Domnívala jsem se, že mně se to nemůže stát. Až po dvou letech jsem šla na specializované vyšetření, kde mi našli nádor. Týden nato jsem už byla po operaci, kterou jsem podstoupila shodou okolností 17. listopadu 1989.

Číst dál: Nežije zbytečně ten, kdo nezištně pomáhá druhým

Jste zde: Úvod