Prázdninový provoz pražské MHD začne v sobotu 2. července

MHD PRAZDNINY 1Podobně jako v předchozích letech, během prázdnin budou prodlouženy intervaly a zrušeny některé spoje v rámci Městské hromadné dopravy v Praze. Beze změny zůstanou příměstské vlakové linky.

Podle vyjádření organizace Ropid, která plánuje pražskou MHD, začne prázdninový provoz v sobotu 2. července a skončí v sobotu 27. srpna 2016. Provoz ovlivní rovněž rekonstrukce tramvajových tratí a opravy na trase metra C.

K omezení dojde především v období přepravních špiček v pracovních dnech, kdy je s ohledem na vysoké procento školou povinných cestujících patrný největší pokles poptávky.

V pracovní dny se intervaly metra prodlouží o jednu až dvě minuty. Počátkem července ovlivní provoz linky metra C výluka v úseku Budějovická – Roztyly. Dopravní podnik Praha plánuje výměnu výhybky. Práce mají trvat od 2. do 10. července, v daném úseku bude jezdit náhradní autobusová doprava.

Mimo provoz budou o prázdninách tramvajové linky 4, 6 a 13 a linka 16 pojede jen v trase Lehovec – Kotlářka. Na páteřních linkách 3, 9, 17 a 22 se ve špičce pracovních dnů prodlouží interval ze čtyř na pět minut, dopoledne z pěti na šest minut. U ostatních linek se prodlouží interval ve špičkách z osmi na deset minut a dopoledne z deseti na dvanáct minut.

Dopravní podnik Praha rovněž bude opravovat tramvajové tratě, cestující tak čekají výluky. Práce budou pokračovat v úseku Pod Jezerkou – Spořilov. Oprava se dotkne náměstí I. P. Pavlova, stejně tak úseku ulice Jugoslávských partyzánů k náměstí Míru.

V první polovině července budou vyměňovány panely v křižovatce ulic Ječná a Sokolská a Ječná a Karlovo náměstí s tím, že 5. července bude zcela uzavřen provoz v Sokolské ulici. Oprava v ulici Jugoslávských partyzánů se uskuteční od 28. července do 11. srpna.

O letních prázdninách nepojedou školní autobusové linky a v provozu nebudou ani linky 305, 343, 451 a 465. Většina autobusových linek pojede ve špičkách pracovních dnů dle prázdninových intervalů. U velké části spojů to znamená prodloužení ranních intervalů ze 6 na 7,5 minut a odpoledních intervalů ze 7,5 na 10 minut.

Beze změn budou v létě jezdit pouze příměstské vlakové linky označené písmeny S, pouze jsou rušeny školní spoje.

(dp) s využitím int


MHD PRAZDNINY 2

Jste zde: Úvod > Doprava > Prázdninový provoz pražské MHD začne v sobotu 2. července