Prodloužení metra do Čakovic? Zatím ne...

METRO LETNANY POUTAKHlavní město Praha ani Institut plánování a rozvoje (IPR) se prozatím nezabývají změnou územního plánu umožňující prodloužení metra C z Letňan do Čakovic. Média o tom informoval v pondělí 27. března 2017 ředitel IPR Ondřej Boháč.

Prodloužení metra požaduje radnice v Čakovicích. Podle jejích představ by „nová konečná stanice“ měla být v areálu Avie, kde je plánována výstavba

„Seriózně se tím začneme zabývat ve chvíli, kdy nám to zadá hlavní město. To se ale nestalo. V koncepčních materiálech hlavního města Prahy tato varianta není,“ upřesnil ředitel IPR Boháč.

Starosta Čakovic Alexander Lochman v minulém týdnu řekl, že radnice uvedla záměr výstavby metra v rámci jednání o změně územního plánu pro danou lokalitu. Avia zde podle něj chce stavět byty.

Podle Lochmana přibudou v případě výstavby v této oblasti až desetitisíce obyvatel, kteří by metro využili, proto radnice chce metro prodloužit. Pondělní Hospodářské noviny ale informovaly, že podnikatel Jaroslav Strnad přesune část montovny Avie do Přelouče a některé pozemky už prodal.

Na trase metra C se z Ládví do Letňan jezdí od 8. května roku 2008. U stanice je autobusový terminál, avšak v minulosti byla často kritizována, neboť stojí mimo zástavbu. Samotná linka C měří 22,425 kilometru a je na ní 20 stanic. Dojet z Letňan na Háje trvá 36 minut. Úsek mezi stanicemi Florenc a Kačerov je nejstarší součástí pražského metra a do provozu byl uveden 9. května 1974.

(dp) s využitím int

Foto: (dp)


METRO VSTUP LETNANY

Jste zde: Úvod > Doprava > Prodloužení metra do Čakovic? Zatím ne...