Nová trolejbusová linka č. 58 jezdí od neděle 1. července z Palmovky do Letňan

TROLEJBUS 58V Praze začne od neděle 1. července 2018 jezdit pravidelná trolejbusová linka číslo 58. Pojede na trase Palmovka – Prosek – Letňany.

V provozu bude linka denně v intervalu 60 minut cca od 9 hodin ráno do půl sedmé večer, V pátek vyjede v poledne a bude jezdit do půl osmé večer.

Na lince 58 je provozován bateriový trolejbus, který představuje kombinaci osvědčené trolejbusové technologie a moderních trakčních baterií, umožňujících plnohodnotný provoz i v úsecích bez trolejového vedení, tedy fakticky v „elektrobusovém“ režimu.

Nabíjení baterií probíhá za jízdy do kopce z trolejového vedení v ulici Prosecké (dynamické nabíjení) a při přestávkách v obratišti Palmovka (statické nabíjení).

Jedná se o pokračování testovacího provozu, teď to ale bude linka MHD. Podle zákona jde o trolejbus, přestože vůz část cesty jede na baterii bez připojení na trolejové vedení.

V hlavním městě vyjel první trolejbus před více než 80 lety, přesně 9. srpna 1936. První linka vyjela od tramvajové vozovny Střešovice a trolejbusy jezdily v Praze přes 30 let. Poslední vyrazil od vinohradské Orionky v neděli 15. října 1972.

(dp) s využitím int


TROLEJBUS 58 CERVENEC 2018 INFO

Jste zde: Úvod > Doprava > Nová trolejbusová linka č. 58 jezdí od neděle 1. července z Palmovky do Letňan