Kvůli Rolling Stones budou ve středu uzavřeny ulice v okolí letiště

ROLLING STONES 2018 INFONěkolik ulic v okolí letňanského letiště, kde ve středu 4. července 2018 večer vystoupí legendární britská rocková skupina Rolling Stones, policisté již od rána uzavřou.

Podle informací pražského magistrátu se jedná o tyto komunikace: Jilemnická, Hůlkova, Křivoklátská, Tupolevova, Toužimská, Semilská, Ivančická, Ašská, Kramolínská, NN303, Beladova, Dětenická, Vrchlabská, Slovačíkova, Krnská a Žacléřská. Do těchto ulic budou moci pouze městská hromadná doprava, složky integrovaného záchranného systému a držitelé vjezdových karet, tedy lidé, kteří v oblasti bydlí. Rezidenti ale musejí předložit vjezdovou kartu nebo občanský průkaz.

Opatření ze strany policie začnou již v osm hodin ráno. Na bezpečnost a plynulost dopravy i dodržování veřejného pořádku budou v Praze dohlížet stovky příslušníků pořádkové, dopravní, cizinecké i kriminální policie.

Lidé, kteří budou na koncert směřovat, by podle policie měli využít městskou hromadnou dopravu. Dopravní podnik hl. m. Prahy prodlouží provoz metra linky C, bude jezdit do jedné hodiny po půlnoci.

Pořadatelé koncertu očekávají návštěvu minimálně 50 tisíc lidí (v roce 1990 na Strahově přišlo na tuto skupinu 110 tisíc fanoušků). Brány se otevřou ve 14 hodin a v 18 hodin se představí švýcarská skupina Gotthard. O hodinu později přijde na řadu Pražský výběr, jehož vystoupení bude trvat cca 45 minut. Rolling Stones začnou hrát okolo půl deváté večer, v době, kdy se začne stmívat. Koncert pod širým nebem se uskuteční za každého počasí.

ROLLING STONES 2018 LOGOVstupenky budou k dispozici ještě v den koncertu, zájemci si ale musejí dát pozor na pokoutné překupníky. Oficiální prodejci mají vstupenky ke stání za 1.990 korun, stání před pódiem za 4.590 korun, tribuny k sezení za 4.990 korun a nejlepší místa k sezení za 9.990 korun.

Do areálu nebudou vpuštěni návštěvníci s taškou, která je větší než papír velikosti A5 (15x 20 cm), u vstupů přitom nebudou žádné šatny ani úschovny. U stánků bude možné platit pomocí náramků s RFID technologií. Ty sice lze nabít přímo v areálu, pohodlnější možností pro většinu je ovšem dobití prostřednictvím internetového portálu pořadatele. Jak náramky nabít penězi a další informace jsou uvedeny na webových stránkách www.rollingstones.cz.

Kapela v čele se 74letým frontmanem Mickem Jaggerem přiletěla svým speciálem Boeing 767 do Prahy již v pondělí.

(dp)


ROLLING STONES 2018 PODIUM

ROLLING STONES DOPRAVA 2

Jste zde: Úvod > Doprava > Kvůli Rolling Stones budou ve středu uzavřeny ulice v okolí letiště