Ve Vanově děti soutěžily i bojovaly se zlým králem

STR11 VANOVCelkem tři třídy – 1. A, 2. B a 5. A – ze Základní školy Generála F. Fajtla DFC vyrazily koncem května na týdenní školu v přírodě do areálu rekreačního střediska Úsvit ve Vanově u Telče.

Středisko se nachází na okraji lesa, v jeho okolí jsou louky a rybník. Dopoledne se školáci učili, případně si vyšli na vlastivědnou procházku po okolí. Náplní odpoledního programu byla celopobytová dračí hra, jejímž hlavním hrdinou byl chlapec Dragon a dračí vejce, které nalezl. Úkolem dětí bylo pomoci Eragonovi draka vycvičit a společnými silami přemoci zlého krále, který sužoval dračí zem. Dětem se hra velice líbila, do plnění úkolů šly s nadšením.

Součástí programu pobytu byl i celodenní pěší výlet do Telče. Starší žáci si prohlédli místní zámek, mladší děti zhlédly výstavu kostýmů z pohádky Jak se budí princezny. Poté se všichni společně prošli po centru města a náměstí.

Večery obvykle patřily soutěžím, například Máš minutu! a Bingo, sportovním turnajům a tanečnímu řádění na karnevalu a diskotéce. Poslední večer si děti nejprve naplnily bříško dobrotami z dračího rautu, poté porazily zlého krále nacvičeným pokřikem a nakonec své vítězství oslavily ohňostrojem. Ráno si už jen zabalily věci a vyrazily vstříc svým domovům.

Mgr. Monika Němečková, ZŠ Generála F. Fajtla DFC

Foto archiv školy

Jste zde: Úvod > Komunitní plánování > Ve Vanově děti soutěžily i bojovaly se zlým králem