Setkání dětských lidových muzik: v pátek 11. listopadu na výstavišti v Letňanech

STR21 FDLM 2015 1 JožinJiž tradičně po dušičkách se sejdou na letňanském výstavišti mladí vyznavači folklóru. V pátek 11. listopadu 2016 od 18 hodin se zde uskuteční dvanáctý ročník Setkání dětských lidových muzik.

O den později v sobotu 12. listopadu od 15 hodin se opět bude konat XXXIII. Setkání lidových muzik, a to stejně tradičně v Městské Knihovně na Praze 1.

Festival si získal prestiž pro krásu hudebního muzicírování napříč generacemi nejenom pražských, ale i přespolních a zahraničních lidových muzik, zabývajících se tradiční lidovou kulturou, hudbou a zpěvem zvláště. Letošním tématem je „Dobře jsme si žili“ pro oba dny Setkání.

Číst dál: Setkání dětských lidových muzik: v pátek 11. listopadu na výstavišti v Letňanech

Vezměte děti do Třinecké: na pohádky o slepičkách

STR19 POHADKY SLEPICKY 1Nenásilnou formou naučí vaše holčičky a kluky základům společenské výchovy… Kdo? Slepičky Květa a Evelínka. A kde? V sérii divadelních představení, která se budou v říjnu, listopadu a prosinci konat v sálku v Třinecké.

Slepičí kamarádky Květa a Evelína dětem ukážou, jak moc důležité je znát pravidla slušného chování, a vysvětlí jim, proč je důležité moc neutrácet, chovat se u stolu způsobně nebo třeba jak se chovat v divadle či na výletě.

Naučná přestavení o slepičkách Květě a Evelíně v podání herců Divadélka Pod čepicí proběhnou vždy v sobotu od 15 hodin v 1. patře objektu Třinecká 650.

Vstup do budovy je umožněn zadním bezbariérovým vchodem. Vstupné se neplatí.

Číst dál: Vezměte děti do Třinecké: na pohádky o slepičkách

Ze setkání u vína se stává pěkná tradice

STR22 VINOBRANI 2016 1

Teplý večer a studené víno – to je ideální letní kombinace. Tóny cimbálovky a dixielandu se nesly v sobotu 10. září 2016 odpoledne okolím náměstíčka u Penny Marketu a Tupolevovy ulice. Na Novém vstupu se konal druhý ročník letňanského Vinobraní. A nutno říct, že se povedl.

O zábavu bylo dobře postaráno – kromě již zmíněné cimbálovky Studénka pod křídly Jindřicha Fritschla a kapely Dixieland Messengers Praha s letňanským jazzmanem Václavem Fialovou v čele se na pódiu vystřídali například zpěvačka Magen, kejklíři, soutěžící ve zpěvu, tanci či ochutnávání vína. Akci moderoval Zdeněk Podhůrský.

Pro děti byly připraveny kreativní kurzy domácího Klubu Slunečnice, soutěže anglické školky Ajpro, jízda na konících z Hucul klubu Praha či soutěž ve zpěvu lidových písniček.

Číst dál: Ze setkání u vína se stává pěkná tradice

Jste zde: Úvod > Kultura