Guns N’Roses se představí v Letňanech

GUNS NROSES 1Americká kapela Guns N'Roses vystoupí 4. července 2017 na letišti v Letňanech. Populární hardrocková skupina se představí v rámci turné Not In This Lifetime Tour, jež zahrnuje koncerty na více než třiceti stadionech v Evropě a Severní Americe.

Guns N’ Roses se představí v sestavě Axl Rose (zpěv, piano), Duff McKagan (basa), Slash (sólová kytara), Dizzy Reed (klávesy), Richard Fortus (rytmická kytara), Frank Ferrer (bicí) a Melissa Reese (klávesy). Charismatický zpěvák Axl Rose se do Letňan vrátí po roce, kdy zde zazpíval jako člen AC/DC. Skladatel a kytarista Slash (vlastním jménem Saul Hudson) loni vystoupil v Malé sportovní hale na holešovickém výstavišti.

Turné začne 27. května 2017 v Dublinu a zastaví se v osmnácti evropských městech, mezi nimiž nebudou chybět Londýn, Paříž, Madrid, Vídeň, Kodaň a mnoho dalších. Série koncertů bude dále pokračovat do Severní Ameriky a Kanady. Předprodej vstupenek pro Evropu začíná v pátek 9. prosince. Lístky na pražský koncert budou v cenách od 1.490 do 3.590 korun.

Číst dál: Guns N’Roses se představí v Letňanech

Setkání a beseda s herečkou Ivankou Devátou: v pondělí 5. prosince v knihovně

STR19 PRIJDTE DO KNIHOVNY Ivanka DevataJeště než nastane předvánoční shon, hoďte alespoň na chvilku starosti za hlavu a přijďte se odreagovat do knihovny. Kromě knih a časopisů vám tu totiž nabídnou i další „potravu pro duši“.

Dlouhou sérii zajímavých výstav, které se tu letos pořádají, uzavírají v listopadu a prosinci přehlídky tvorby čtyř kreativních dam – Moniky Prchalové, Stanislavy Kabilkové, Jany Kocourkové a Věry Bočkové. Každá z nich tvoří z jiného materiálu: z polymerové hmoty Fimo, textilu nebo hlíny, ale jedno mají společné – jejich výrobky (šperky a vánoční dekorace) zaručeně potěší dívky a ženy každého věku, a nejen je.

Přesné termíny konání výstav najdete v Kalendáriu na straně 23 (tedy v tištěném vydání listopadových Letňanských listů), obecně lze ale říci, že od začátku listopadu do konce prosince bude v knihovně na co koukat.

Číst dál: Setkání a beseda s herečkou Ivankou Devátou: v pondělí 5. prosince v knihovně

V Letňanech vystoupí skupina Linkin Park

LINKIN PARK 1Americká rocková skupina Linkin Park se 11. června příštího roku po deseti letech vrátí do Prahy jako hlavní hvězda čtvrtého ročníku festivalu Aerodrome.

Vstupenky na Aerodrome festival 2017, který se tentokrát uskuteční na Letišti Letňany, jsou již ode dneška v prodeji v síti Ticketportal. Aerodrome v uplynulých letech přivezl do České republiky například Metalliku, System Of A Down, Korn, Alice in Chains nebo Limp Bizkit.

Linkin Park u nás koncertovali naposledy v létě v roce 2008 v Brně, rok předtím v Praze, stejně jako v roce 2003. Na světové turné se kapela příští rok vydá v rámci podpory jejich netrpělivě očekávaného sedmého studiového alba, které právě nahrává.

Kalifornská skupina hraje takzvaný nu-metal, tedy hudbu na pomezí metalu a hard rocku s příměsí elektronické alternativy a hip hopu. Kapela vznikla v roce 1996. Debutovala v roce 2000 albem nazvaným Hybrid Theory, které si koupilo 19 milionů fanoušků.

Číst dál: V Letňanech vystoupí skupina Linkin Park

Jste zde: Úvod > Kultura