Kytice přijímá nové členy: holky a kluci, přijďte na zkoušku!

Kytice logoDětský folklorní soubor KYTICE přijme do svých tanečních oddělení děvčata a chlapce ve věku od pěti do čtrnácti let.

Zkoušky probíhají vždy v úterý a ve čtvrtek: pro pěti až osmileté děti od 16 do 17 hodin, pro osmi až čtrnáctileté od 17 do 18.30 hodin, a sice v tělocvičně DDKŠ Vítkova 12, Praha 8-Karlín.

Informace o souboru najdete na www.kytice-praha.cz nebo je poskytne umělecká vedoucí souboru Milena Pitterová, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

Těšíme se na vás, holky a kluci, za zkoušku nic nedáte!

Číst dál: Kytice přijímá nové členy: holky a kluci, přijďte na zkoušku!

Legendy Věnce buřtů se přestěhují do většího sálu

STR26 LEGENDY 2016 RUDOLFINUM

Vítězem loňských Buřtů se zaslouženě stala kapela RUDOLFINUM.

Rada městské části Praha 18 schválila na svém prvním letošním jednání plán kulturních akcí na rok 2017. Nechybí v něm ani oblíbené country večery – Legendy Věnce buřtů.

Díky dobré spolupráci s vedením PVA EXPO PRAHA Letňany a s ohledem na rostoucí zájem návštěvníků se bude větší část večerů konat ve větší hale č. 6, zejména tanečníci tak budou mít dostatečný prostor pro své kreace.

Již první dva večery 4. a 18. května 2017 přivítá Bohouš Turek diváky v hale č. 6. Další tři večery (1. června, 2. a 9. listopadu 2017) proběhnou tradičně v prostorách ve vstupu na výstaviště. Poslední dva pořady, tedy koncert 16. listopadu a velké finále 30. listopadu 2017, se budou opět konat v hale č. 6.

Číst dál: Legendy Věnce buřtů se přestěhují do většího sálu

Ohlédnutí za adventním a tříkrálovým zpíváním

STR24 OHLEDNUTI ZA ADVENTNIM Lenka-Pospisilova-Kbely-koncertLetňanský sbor AJETO o Vánocích odzpíval hned několik koncertů. Při některých vystoupil samostatně, při jiných s různými dětskými soubory.

O druhé adventní neděli se konalo tradiční vystoupení v kbelském kostele sv. Alžběty. Na programu byly koledy z nejrůznějších koutů země – třeba lašské „Aj pojedzeme my“ nebo „Něněchtě nas dluho stati“. Zazněly i dvě známé anglické vánoční písně „The little drummer boy“ a „Deck the halls“ a také jímavá skladba „Spirit of God“. Na závěr zaznělo pásmo koled a více či méně známých vánočních písní v úpravě současného hudebního skladatele Jiřího Temla nazvané „Gaudete in Domino semper“ (Radujte se v Pánu stále); sborový zpěv byl v tomto případě proložen i recitací, jíž se zhostili Blanka a Rostislav Koňaříkovi, členové sboru.

Jak se za léta stalo tradicí, zhruba v polovině koncertu vyzvala sbormistryně Lenka Pospíšilová (na snímku) také publikum, aby se přidalo ke zpěvu koled. A nutno říci, že posluchači byli i velmi slušnými zpěváky.

Číst dál: Ohlédnutí za adventním a tříkrálovým zpíváním

Jste zde: Úvod > Kultura