V Surf Areně vystoupí NANO

NANO CERVENEC 2016 1Pražská indie-elektro-popová kapela NANO bude dalším hostem letňanské Surf Areny.

Čtveřici muzikantů – ex-zpěvačku Basta Fidel Marquet, ex-frontmana Panamy Hadžiho, ex-basistu z Prague Ska Conspiracy Květáka a ex-bubeníka z Pinking Shears Matouše – si můžete poslechnout v sobotu 9. července od 20 hodin.

Surf Arena byla otevřena letos koncem ledna a nachází se na adrese Tupolevova 736, Praha 18-Letňany (vedle haly Hurricane Factory a naproti Sportcentru Avion).

Číst dál: V Surf Areně vystoupí NANO

Stále probíhá soutěž o nejpilnějšího čtenáře

STR21 STR0 STALE PROBIHA SOUTEZ 1Soutěž Nejpilnější čtenář školního roku 2015/16 běží po celý školní rok, tj. od 1. 9. 2015 do 31. 8. 2016. Máte tedy ještě dost času pročíst se mezi nejpilnější čtenáře.

Kategorie:  6-až 9 let, 10 až 12 let, 13 až 15 let.

Pravidla soutěže:  věk 6 až 15 let, dále přihlášení (vlastní čtenářský průkaz) do knihovny, pravidelné půjčování knih (nejméně 1x měsíčně) a samozřejmě půjčit si nejvíce knih v uplynulém školním roce - na požádání prokázat, že je čtenář přečetl.

Číst dál: Stále probíhá soutěž o nejpilnějšího čtenáře

Kulturní HLAD v Letňanech nehrozí

STR23 ROZHOVOR Kytice Tomsa Frydrych 2

Soubor divadla HLAD v dubnu 2016 (Jana Klapetková stojící druhá zprava).

Tážete se, co znamená titulek tohoto článku? Jana Klapetková, doktorandka na Ústavu dějin umění Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, majitelka módní značky Princezna Pampeliška, ale zejména jedna ze zakládajících členek Hudebního Letňanského Amatérského Divadla známého pod kratším názvem Divadlo HLAD odpoví v následujícím rozhovoru.

Divadlo existuje více než dvanáct let, jak jste se vlastně dostali k jeho založení?

Původně jsme fungovali ve starém kině, dnešním Prostoru Letňany (tenkrát to tam ještě vypadalo jako divadelní sál). Prostor jsme měli pronajatý a na základě toho jsme založili divadlo. Byli jsme ale středoškoláci a náklady za pronájem pro nás byly příliš vysoké. V praxi to znamenalo, že jsme každé úterý měli zkoušku a každou středu jsme hráli představení a i přesto jsme museli každý měsíc ze svého doplácet na nájem. A jednoho dne nám prostě došla trpělivost, prostor jsme opustili, ale divadlo zůstalo.

Číst dál: Kulturní HLAD v Letňanech nehrozí

Jste zde: Úvod > Kultura