V Letňanech duněla děla a zněly zvony

ACDC ANGUS YOUNGVětšinu ze svých hitů a efektů, jako například houpající se sklolaminátovou atrapu obrovského zvonu nad jevištěm při Hells Bells nebo dlouhé kytarové sólo zakladatele kapely a kytaristy Anguse Younga v Let There Be Rock, nabídla při svém koncertu australská hardrocková skupina AC/DC.

Vystoupení se konalo v neděli 22. května večer na letišti v Letňanech a podle odhadu pořadatelů je nakonec navštívilo zhruba 60 tisíc lidí různého věku. Další stovky fanoušků sledovaly koncert za plotem areálu. Mnozí z návštěvníků dorazili v tričkách s logem AC/DC. Akci rovněž provázela rozsáhlá dopravní opatření.

V rolích „předskokanů“ se představily česká skupina Doctor Victor a americká formace Tyler Bryant and the Shakedown, která AC/DC doprovází na evropské části jejich turné.

Číst dál: V Letňanech duněla děla a zněly zvony

Aktuální odhad policie: na koncert AC/DC se vypraví až sto tisíc hudebních fanoušků

ACDC fansKvůli koncertu australské kapely AC/DC v Letňanech uzavřou policisté už v neděli ráno některé ulice v okolí areálu. Vjezd do nich bude umožněn jen vozidlům integrovaného záchranného systému, městské hromadné dopravy a lidem, kteří v dané lokalitě bydlí.

Pražská policie na svém webu zveřejnila seznam ulic, kterých se bude omezení týkat (viz odkaz dole pod textem). „Především rezidenty musíme upozornit, že vjezd do uzávěry jim nebude umožněn na základě například občanského průkazu, ale výhradně po předložení vjezdové karty, kterou si oprávněné osoby mohou vyzvednout na Městském úřadu Letňany,“ informovali policisté.

Rozsáhlá bezpečnostní a dopravní opatření vycházejí z předpokladu, že na koncert legendární skupiny by mohlo dorazit až 100 tisíc hudebních fanoušků. Původně přitom organizátoři počítali s účastí zhruba 65 tisícovek lidí.

Číst dál: Aktuální odhad policie: na koncert AC/DC se vypraví až sto tisíc hudebních fanoušků

Na nedělní koncert AC/DC lze ještě sehnat vstupenky, očekává se 60 tisíc návštěvníků

ACDC PRAHA 2016 PLAKATPořadatelé koncertu australské hardrockové kapely SC/DC, který se uskuteční v neděli 22. května 2016 večer na ploše letňanského letiště, dávají znovu k dispozici vstupenky, přestože původně oznámili, že je vyprodán.

Někteří fanoušci totiž využili možnosti vrátit vstupenky poté, co nemocného zpěváka AC/DC Briana Johnsona nahradil zpěvák skupiny Guns N' Roses Axl Rose.

Areál bude otevřen od 16. hodiny. O hodinu později akci zahájí česká skupina Doctor Victor, již si hlavní hvězdy večera vybrali ze tří vítězných kapel soutěže Radia Beat a agentury Live Nation. V 18.30 hod. zahájí produkci americká skupina Tyler Bryant and the Shakedown, která AC/DC doprovází na evropské části jejich turné. Samotní AC/DC by na pódium měli dorazit v 19.45 hod.

Pořadatelé žádají návštěvníky, aby k přepravě využili linku metra C s výstupem ve stanici Letňany. Provoz bude posílen, stejně jako autobusová linka 195. Očekává se, že dorazí přibližně 60 tisíc hudebních fanoušků. Vstupenky je stále možné zakoupit v předprodeji i v den konání koncertu.

Číst dál: Na nedělní koncert AC/DC lze ještě sehnat vstupenky, očekává se 60 tisíc návštěvníků

Jste zde: Úvod > Kultura