Kinobus přiveze Vlka i Kobry a užovky

STR23 KINOBUS film-plakat-2013V posledním červencovém týdnu přijede do Letňan KINOBUS Dopravního podniku hlavního města Prahy.

Promítat se bude na Staré Návsi od 25. do 28. července 2016 a k vidění budou tyto filmy:

Pondělí 25. července  Vlk z Wallstreet

Úterý 26. července  Kobry a užovky

Středa 27. července  Nikdy není pozdě

Čtvrtek 28. července  Pomáhat a chránit

Začátky promítání po setmění, přibližně ve 21 hodin.

Číst dál: Kinobus přiveze Vlka i Kobry a užovky

Radostná zpráva z knihovny: práce s dětmi a mládeží se daří

STR24 RADOSTNA ZPRAVA Z KNIHOVNY Obraz1260Radujeme se, že v Letňanech stále narůstá počet dětí. A také z toho, že v mateřských školách a v základních školách roste zájem o knihovnické lekce pro menší i větší děti. Tyto lekce pořádá zdejší knihovna – Knihovna městské části Praha 18.

Jenom ve školním roce 2015/16 navštívilo knihovnu 46 tříd. Pod vedením jejích pracovnic proběhly seznamovací exkurze pro děti ze školek a z 1. tříd základních škol. Podle požadavků učitelů letňanských škol připravily knihovnice – lektorky také celou řadu lekcí na klíč.

Jste zvědaví, o jaká témata byl největší zájem? O nejstarší kroniky a legendy, řecké báje, pohádky, bajky, W. Shakespeara, K. J. Erbena, K. H. Máchu, K. Čapka, o Osvobozené divadlo, O. Pavla, dětskou dobrodružnou literaturu a jiné.

Číst dál: Radostná zpráva z knihovny: práce s dětmi a mládeží se daří

Komplikace kolem koncertu AC/DC se (naštěstí) nekonaly

STR23 ACDC 1Okolo koncertu australské kapely AC/DC, který se konal v neděli 22. května 2016 na Letišti Praha Letňany, bylo od začátku rušno.

Nejprve skupina své zdejší fanoušky rozradostnila oznámením, že dorazí do Prahy. Následně některé z nich zklamala sdělením, že zpěvák Brian Johnson nepřijede.

Posléze přišla informace, že na evropském turné bude s AC/DC zpívat W. Axl Rose ze skupiny Guns N’ Roses, a rozpoutala se diskuse o kvalitě chystané produkce. Další vzrušená debata nastala pár dnů před samotným koncertem ohledně speciálních karet na občerstvení a kvůli dopravě. Odhadovaný počet fanoušků se totiž vyšplhal na závratných šedesát tisíc.

Číst dál: Komplikace kolem koncertu AC/DC se (naštěstí) nekonaly

Jste zde: Úvod > Kultura