Jarní dílny ve Slunečnici už zdomácněly

DSCF2480 JARNI DILNYPříjemné zážitky si odnesly děti z letňanského Klubu Slunečnice, kde se během poslední březnové soboty uskutečnily již tradiční Jarní dílny. Za pomoci rodičů si zde zkoušely vyrobit dekorace, vztahující se k nadcházejícím svátkům jara, k Velikonocům.

V roli doprovodu se tentokrát zúčastnily akce nejen maminky – přišli totiž i tatínkové. „Manžel si upletl pomlázku a myslím si, že celá naše rodinka tu strávila moc prima sobotní odpoledne,“ potvrdila jedna z návštěvnic Šárka Bartošová.

Její rodina je manuálně zručná a ráda něco vyrábí, jarní dílničky jí tak byly přímo ušity na míru. „Vyrobili jsme si dekoraci v podobě jarního věnce, ptáčka na kolíčku či sádrové zvířátkové odlitky. Ve Slunečnici rádi navštěvujeme také mateřské centrum a výtvarný kroužek,“ doplnila paní Bartošová.

Další obyvatelku Letňan zaujal nápad vytvořit si jarní dekorace, a hlavně dopřát dcerce zážitek v tvůrčím prostředí ve společnosti dalších dětí. „S dětmi jsme vyrobili jarní věnec, malované vajíčko, ptáčka na kolíčku, zapichovátko motýlka a s velkou pomocí i pomlázku,“ prozradila paní Olga Stojanoská. „Dcerka si pohrála, tvořila a ještě jsme si odnesli jarní výzdobu. Fakt příjemně strávené odpoledne!“

Právě akce, kde jsou už ti nejmenší caparti vedeni hravou formou k aktivnímu projevu, paní Stojanoská upřednostňuje: „Pokud dítě tvoří, tak se přitom něco naučí. Vyhledáváme jakákoliv zpestření a zážitky pro děti, takže jsem ráda za každou podobnou akci, které se může moje dvouletá dcerka zúčastnit.“

Jarním dílnám ve Slunečnici konkurovalo příjemné počasí, jež přálo spíš venkovním aktivitám, přesto byla účast docela hojná, tedy přiměřeně zdejšímu prostoru.

Děti i rodiče si odnesli spoustu pěkných dekorací, s jejich výrobou jim pomáhaly lektorky Jana Čehylová a Markéta Rašková.

„Jedná se o již tradiční akci a podobné dílny děláme na podzim i před Vánocemi. První ročník vznikl spíš z chuti něco podobného dělat, než že bychom se inspirovaly aktivitami v jiné městské části,“ sdělila paní Markéta Rašková.

-dp-

Foto: Markéta Rašková

Jste zde: Úvod > Kultura > Jarní dílny ve Slunečnici už zdomácněly