Výlet do Tibetu na druhý pokus: v pondělí 22. května v knihovně

STR26 TRCHOVA MARTINAChystali jste se na začátku února na přednášku Cesta do Malého Tibetu a mrzelo vás, že se nakonec pro nemoc nekonala? Nezoufejte. Se zpěvačkou, písničkářkou, výtvarnicí a cestovatelkou Martinou Trchovou se můžete setkat v pondělí 22. května 2017 v podvečer.

Její vyprávění doplněné promítáním fotografií, črt a obrazů a zpěvem tibetských písní začíná v 17.30 hod.

Martina Trchová vystudovala český jazyk a výtvarnou výchovu na pedagogické fakultě Univerzity Karlovy. Živí se výukou českého jazyka pro cizince na FAMU, Akademii věd ČR a v zahraničních studijních programech. V roce 2015 vydala knížku Deníky z Ladakhu, malované i psané dojmy z její cesty do Ladaku v Himálaji, kde v roce 2014 učila výtvarnou výchovu a hru na kytaru na škole podporované organizací Brontosauři v Himálaji.

STR26 BRDECKOVA TEREZADalší zajímavou akcí, která se bude ještě do prázdnin v knihovně konat, je autorské čtení spisovatelky, scenáristky a překladatelky Terezy Brdečkové (na snímku vlevo). Ta v Letňanech představí svůj nový román Zrcadlo Serafina.

Autorčin manžel, básník, překladatel a písničkář Jiří Dědeček, zahraje pro dobrou náladu.

Akce se koná v pondělí 5. června od 17.30 hod.

Pozor!

Už jen do konce května můžete zhlédnout tyto výstavy:

Podpisy slavných literátů – malíř, novinář, sběratel Jaroslav Kreibich představuje sbírku knih s vlastnoručním podpisem autorů (např. bratří Čapků, F. Hrubína, J. Seiferta apod.)

Drobná keramika letňanské výtvarnice Stanislavy Kabilkové

Náušnice z bižuterních komponentů výtvarnice Šárky Korbelové

A nakonec novinka: v pondělí 5. června bude zahájena výstava unikátních papírových modelů hradů modeláře Michala Švece.

K vidění budou skvosty hradní architektury především z Čech a Moravy, ale i z Polska, Litvy, Německa a Velké Británie. Exponáty doplní část Městské památkové rezervace. Návštěvníky akce jistě zaujmou i detailně vymalované figurky vojáčků z různých historických období v měřítku 1:72.

Vstup na všechny akce zdarma, výstavy je možno zhlédnout ve výpůjčních hodinách knihovny.

Text –red–

Foto archiv Knihovny MČ Praha 18


STR26 VYSTAVA SVEC HRAD

Jste zde: Úvod > Kultura > Výlet do Tibetu na druhý pokus: v pondělí 22. května v knihovně