Nedělní Aerodrome Festival 2017: tahákem číslo 1 je kapela Linkin Park

LINKIN PARK 1Deset let touží tisíce českých fanoušků Linkin Park po jejich koncertním návratu do Čech a tuto neděli 11. června 2017 na letišti v Letňanech, v rámci čtvrtého ročníku Aerodrome festivalu, se jejich přání konečně splní. Vstup do areálu bude umožněn již v poledne, Linkin Park vystoupí jako poslední, přičemž jejich koncert začne ve čtvrt na deset večer a skončí zhruba hodinu před půlnocí.

Aerodrome festivalu v uplynulých letech dostal do České republiky již řadu velkých jmen světové hudební scény, jako například Metallicu, System Of A Down, Korn, Bring Me The Horizon, Limp Bizkit, Avenged Sevenfold, Roba Zombieho, Alice In Chains a mnoho dalších.

Kromě kapely Linkin Park tentokrát vystoupí na letňanském letišti další účinkující, kteří se u českého publika těší velké oblibě: Simple Plan, Machine Gun Kellyho alias MGK, Enter Shikari a Royal Republic.

 

Simple Plan

SIMPLE PLAN 1Bezmála dvacetiletá kariéra kanadských Simple Plan je lemována pěti studiovými alby, jež kapele vynesly více než tři desítky nominací a dvanáct výher řady prestižních hudebních ocenění: Juno Awards, MTV, NRJ nebo Teen Choice Awards.

Singly této skupiny pravidelně okupují přední příčky rozhlasových hitparád, zaznívají z filmů (viz Disneyho Prom) i na tak prominentních akcích, jakou byl závěrečný ceremoniál zimní olympiády 2010 ve Vancouveru.

Simple Plan vystoupí na Aerodrome Festival 2017 od půl osmé večer.

 

 

Machine Gun Kelly (MGK)

Machine Gun KellyPo roce se do Čech na festival vrátí jedno z momentálně nejskloňovanějších jmen americké hip hopové scény: Richard Colson Baker alias Machine Gun Kelly (MGK). Toto přízvisko si vysloužil za (kulometnou) rychlost, jakou rapuje.

Ač dnes dobývá hip hopové žebříčky (obě jeho desky Lace Up i General Admission stanuly v této sekci v první desítce alb v Billboardu), soundtrackem jeho dospívání a prvopočátků kariéry byly převážně punkové a rockové kapely jako Limp Bizkit, Guns'n'Roses nebo Blink-182.

V jeho repertoáru tak našla své místo i spolupráce s Kid Rockem nebo cover Rise Against a Blink-182, které na svých bouřlivých živých show zpravidla také hraje.

Machine Gun Kelly vystoupí na festivalu v podvečer od 18 hodin.

 

Enter Shikari

Enter ShikariBritští Enter Shikari si získali statisíce hudebních fanoušků po celém světě hned debutovým albem Take To The Skies, vydaným v roce 2007, na němž propojili zdánlivě neslučitelné: trance s hardcorem. To jim mj. vyneslo i cenu NME v kategorii hudebních inovací. Dnes jsou nejčastěji označováni za průkopníky tzv. „electronicoru“.

Výčet hudebních vzorů této čtveřice, která dodnes vydala čtyři desky, je ale velmi pestrou směsicí zahrnující např. Prodigy, Sick Of It All, Rage Against The Machine, Beatles i Stravinského. Enter Shikari jsou také proslulí extrémně energickými live sety, které opakovaně dostávají do varu i české publikum.

Enter Shikari vystoupí od půl páté odpoledne.

 

Royal Republic

Royal RepublicŠvědští Royal Republic bývají přirovnáváni k hudebně starším krajanům The Hives. Své moderní pojetí rock'n'rollu zaznamenali dodnes na čtyřech deskách.

Ačkoliv u nás koncertovali poprvé při svých čtvrtých narozeninách v roce 2011, dnes mají jejich elektrizující živá vystoupení v Čechách tolik příznivců, že je každý koncert Royal Republic beznadějně vyprodán.

Royal republic vystoupí v rámci nedělního festivalu od 15.15 hod.

 

Mallory Knox

Mallory-Knox-pressMallory Knox, kteří se pojmenovali po hlavní hrdince kultovního filmu Olivera Stonea Takoví normální zabijáci, se zformovali v roce 2009. V roce 2011 debutovali minialbem Pilot, na které o dva roky později navázali první dlouhohrající deskou Signals, jež se usadila na 33. místě v přehledu nejprodávanějších britských alb.

Svým autorům tato nahrávka současně vynesla nominaci na "objev roku" v cenách časopisu Kerrang!, zajistila jim hostování na koncertě Biffy Clyro a koncertní premiéru na dvou z trojice největších hudebních festivalů ve Velké Británii – v Readingu a Leedsu.

Druhé album Asymmetry, které vyšlo jen o rok později, přeneslo Mallory Knox ještě dál, přes Atlantik. V USA nejprve předskakovali na turné Pierce The Veil a Sleeping With Sirens a v létě 2015 již hráli každý den na vyhlášeném putovním festivalu Vans Warped Tour.

Loni v listopadu radio BBC odvysílalo v premiéře zbrusu novou skladbu Mallory Knox iving It Up a ohlásilo, že jejich nové album Wire vyjde 10.března.

Mallory Knox vystoupí už hodinu po poledni coby první kapela.

 

Counterfeit

CounterfeitJen pár hodin poté, co bouřlivý potlesk nadšeného publika ukončil jejich prvotřídní včerejší show ve vyprodaném sále pražského klubu Rock Café, potvrdili britští rockeři Counterfeit svůj brzký návrat do České republiky.

„Moc se na Aerodrome těšíme. České publikum je skvělé a zahrát si na stejné akci s Linkin Park, na kterých jsme vyrůstali, je pro nás obrovskou výzvou. A já výzvy miluju,“ uvedl frontman Counterfeit Jamie Bower. Ale nejsou to jen Linkin Park, obdivujeme i Enter Shikari. Vždyť oni vyprodávali obří sály dávno předtím, než vydali první desku. A Machine Gun Kelly? Nedávno jsme ho viděli live a byl neskutečný. Rockovější než leckterý rocker,“ pokračuje Bower.

Vživelnosti a míře nasazení všech členů nezůstává kapela Counterfeit za MGK pozadu. „Pro mě jsou koncerty exorcismem, při kterém ze sebe vydám úplně všechno,“ dodává Bower, který se dává publiku všanc při každém vystoupení, kdy více než polovinu show odzpívá z davu pod pódiem. „Chci publikum vtáhnout do děje. Chci, aby měli možnost prožít to co my.“

Poctivost, tvrdá práce, pořádná dávka talentu, velká úcta k publiku a pokora. To jsou hlavní atributy Counterfeit, kteří mají všechny předpoklady stanout brzy na největších hudebních pódiích na světě. Vždyť za necelé dva roky své existence už stihli odjet tři evropská turné (momentálně jsou na čtvrtém), vydat několik EP a singlů následovaných debutovým albem Together We Are Stronger, vysloužit si nominaci na Kerrang Awards i premiéru singlu na BBC Radio 1.

V České republice koncertovali prvně vloni v červnu v Chapeau Rouge a včera jim už leželo u nohou vyprodané Rock Café, které obléhali davy fanoušků osm hodin před začátkem koncertu.

Counterfeit vystoupí ve 14.00 hod.

 

Linkin Park

LINKIN PARK 2Prorazit celosvětově hned při vydání prvního alba se podaří jen málokteré kapele a dosáhnout statutu nejprodávanějšího debutu 21. století může jen jedna z nich. Tou partou byli a jsou kalifornští Linkin Park, kteří této mety dosáhli s 19 miliony prodaných kopií nahrávky Hybrid Theory vydané v roce 2000.

Dnes mají Linkin Park na svém kontě již šest studiových desek, kterých prodali přes 50 miliónů a jež jim vynesly platinové ocenění ve 34 zemích na 5 kontinentech. Jen jejich zatím poslední deska The Hunting Party z roku 2014 stanula na prvním místě v přehledu nejprodávanějších alb na iTunes v 67 zemích.

Od svého vzniku odehráli tisíce koncertů po celém světě, v arénách i na největších stadionech, vévodili nejprestižnějším festivalům (jako Reading, Leeds nebo Download v UK, Rock in Rio v Portugalsku nebo Summer Sonic v Japonsku) a v roce 2015 se stali první západní rockovou kapelou, která odehrála pět stadionových show v Číně.

Přes 62 miliónů fanoušků z Linkin Park učinilo také nejoblíbenější kapelu na Facebooku a obdobné popularitě se těší také na YouTube, kde mají bezmála 7 miliónů předplatitelů a celkový počet zhlédnutí jejich videí přesahuje 5 miliard.

V České republice koncertovali naposledy v létě v roce 2008 v Brně, rok předtím v Praze.

V roce 2005 Linkin Park založili charitativní nadaci Music for Relief na pomoc obětem přírodních katastrof jako např. hurikánu Katrina, zemětřesení v čínské provincii Sečuan, tsunami v Thajsku nebo epidemie cholery v Zimbabwe. Od svého vzniku tato organizace vypomohla na čtyřech kontinentech už více než osmi miliony dolarů.

Music For Relief se věnuje i ochraně životního prostředí a prevenci globálního oteplování, k jehož redukci vysázela již přes milion stromů. Více na www.musicforrelief.org.

Linkin Park vystoupí tuto neděli 11. června 2017 v Praze poprvé po deseti letech v rámci světového turné, na které se rozjedou na podporu jejich netrpělivě očekávaného sedmého studiového alba, které právě nahrávají.

Linkin Park vystoupí od 21.15 hod.

 

Aerodrome Festial 2017 – časový harmonogram

12.00 h  vstup do areálu

13:00 – 13:30  Mallory Knox

14:00 – 14:45  Counterfeit

15:15 – 16:00  Royal Republic

16:30 – 17:30  Enter Shikari

18:00 – 19:00  Machine Gun Kelly

19:30 – 20:30  Simple Plan

21:15 – 23:00  Linkin Park

(dp) s využitím int

 

AERODROME FEST 2017 PLAKAT

Jste zde: Úvod > Kultura > Nedělní Aerodrome Festival 2017: tahákem číslo 1 je kapela Linkin Park