I v létě můžete v knihovně zhlédnout zajímavé výstavy

KNIHOVNA SUMPERKA VSTUPJako každoročně najela letňanské knihovna i letos na prázdninový provoz. To ale neznamená, že se zde nic zajímavého neděje. Naopak.

K vidění tu stále jsou unikátní papírové modely skvostů hradní architektury z Čech a Moravy, Polska, Litvy, Německa a Velké Británie modeláře Michala Švece. Kromě toho autor v knihovně vystavuje i figurky vojáčků z různých historických období v měřítku 1: 72. Výstava potrvá do konce září.

Pro milovníky literatury (ale nejen pro ně) je určena další výstava – Podpisy slavných literátů. Malíř, novinář, sběratel Jaroslav Kreibich představuje svou sbírku knih s podpisy autorů – bratří Čapků, F. Hrubína, J. Seiferta, M. Horníčka a mnoha dalších.

Výstava je pro velký zájem prodloužena do konce srpna.

Vstup na výstavy je zdarma!

Text –red–

Foto Jana Babková, Knihovna MČ Praha 18

 

Prázdninový provoz knihovny

(platný od pondělí 3. 7. do čtvrtka 31. 8.)

Knihovna byla pro veřejnost uzavřena z důvodu čerpání řádné dovolené od pondělí 3. 7. do pátku 21. 7. Knihy vypůjčené v červnu bude možno vrátit až začátkem září, a to bez nutnosti prodlužování.

 

Výpůjční doba Knihovny MČ Praha 18

Po 14:00 – 19:00 h

Út 10:00 – 12:00 14:00 – 16:00 h

St 11:30 – 15:30 h

Čt 10:00 – 12:00 14:00 – 16:00 h

Pá zavřeno

Veřejnost bude o prázdninovém provozu informována prostřednictvím webových stránek, vývěsek a oznámení na budově Šumperky i na vstupu do knihovny.

 

STR28 BRDECKOVA KNIHOVNA

DÁREK SVÝM ČTENÁŘŮM připravila letňanská knihovna. V podvečer 8. června 2017 zde spisovatelka, scenáristka a překladatelka Tereza Brdečková představila autorským čtením svůj nový román Zrcadlo Serafina. Hudebně ji doprovodil písničkář, básník a překladatel Jiří Dědeček.

Text a foto Pavel Kyselák

Jste zde: Úvod > Kultura > I v létě můžete v knihovně zhlédnout zajímavé výstavy