Festival Aerodrome se vrátil do Letňan

STR29 AERODROME 2017 1Další z mega akcí, pořádaných letos na zdejším letišti, byl v neděli 11. června 2017 čtvrtý ročník hudebního festivalu Aerodrome. Podle pořadatelů se ho zúčastnilo více než 25 tisíc – převážně mladých – lidí, tedy více, než je stávající počet obyvatel osmnáctky.

Přestože se už na podobných koncertech na letišti sešlo více návštěvníků, byl to i tentokrát pořádný nápor na dopravu, bezpečnost, zásobování a vlastně i nervy zdejších občanů.

Za to, že život a doprava v Letňanech nezkolabovaly, je třeba poděkovat především desítkám nasazených policistů a 60 strážníkům městské policie, kteří prováděli dohled nad dodržováním bezpečnostních opatření, nad dopravní situací i respektováním přenosného dopravního značení, a také kontrolu oprávněnosti vjezdu do Letňan a rezidenčních karet.

Žádné závažné problémy řešeny nebyly, dopravní situace byla – s výjimkou odjezdu vozidel z náhradního parkoviště – plynulá. Stejně jako při podobných akcích v zahraničí provázela i pražský koncert zvýšená bezpečnostní opatření – v průběhu festivalu byl zvýšen dohled ze strany speciálních útvarů Policie ČR i celoměstských útvarů Městské policie hl. m. Prahy, konkrétně skupiny TAXI a útvaru zaměřeného na stanice metra. Před branami areálu navíc hlídkovali i policisté na koních a zásahová jednotka.

Jedinými „případy“, které řešili strážníci městské policie, byl převoz podnapilé osoby do zdravotnického zařízení a ošetření mladíka, jenž se zranil při odchodu z akce.

O festivalu samotném se toho již napsalo hodně, takže nabízíme jen krátké shrnutí:

Aerodrome přivítal první návštěvníky lačné hudby už těsně po poledni. Festival měla zahájit britská skupina Mallory Knox, ta však kvůli autonehodě nedorazila, takže úvod patřil formaci Counterfeit. Ta předvedla perfektní výkon, díky kterému se rozproudili i ti diváci, které do té doby nerozpálilo pražící slunce.

Následovali švédští Royal Republic, kteří zahráli pár starých hitů i skvělých novinek. Po nich vystoupili britští Enter Shikari, které někteří diváci zažili jako předskokany Linkin Park už na koncertě v Brně. Nezklamali ani v Letňanech.

Večer nastoupily hlavní hvězdy programu: Machine Gun Kelly, Simple Plan a hlavně tahák festivalu Linkin Park – jedna z nejoblíbenějších současných kapel, která se nebojí v posledních letech nabídnout svým posluchačům vedle rocku a metalu i popové písně. Úžasné vystoupení, které začalo už stavbou pódia, při níž muzikanti vyvěsili českou vlajku, mělo rychlý spád, při němž se střídaly starší pecky s novinkami z alba One More Light.

Věřím, že stejně jako já byla většina návštěvníků festivalu ráda, že Linkin Park hráli až večer, protože to byl takový mazec, že by to v žáru odpoledního slunce nemuseli někteří diváci dát.

Text Olaf Deutsch a –red– (s využitím podkladů OŘ MP Praha 9)

Foto Olaf Deutsch


STR29 AERODROME 2017 2

Jste zde: Úvod > Kultura > Festival Aerodrome se vrátil do Letňan