Robbie Williams představí v sobotu nový hit Party Like a Russian

PARTY LIKE RUSSIAN 1Na koncertu britské popové megastar Robbieho Williamse, jenž se uskuteční již tuto sobotu 19. srpna 2017 na letišti v Letňanech, zazní mj. i nová skladba Party Like a Russian.

V klipu této skladby se Robbie Williams převtělil do ruského boháče obklopeného tanečnicemi.

Vystoupení se uskuteční v rámci Williamsova turné k jeho albu The Heavy Entertainment Show, jež vyšlo počátkem listopadu loňského roku. Třiačtyřicetiletý rodák ze Stoke-on-Trent, města v anglickém hrabství Staffordshire, se stal celebritou už počátkem 90. let coby člen chlapecké kapely Take That.

Do Prahy se Williams vrací po roce. Loni zde odehrál soukromou show na svatbě dcery ruského oligarchy Rašida Sardarova. Pro veřejnost Williams naposledy vystoupil v České republice před třemi lety. Ve vyprodané O2 Areně aplaudovalo jeho pestré show na 16 tisíc diváků.

Nyní pod širým nebem očekávají organizátoři návštěvu desítek tisíc hudebních fanoušků. V místě konání je nedostatek parkovacích míst. Pořadatelé proto nabádají návštěvníky, aby k dopravě do Letňan využili městskou hromadnou dopravu. Areál letiště v Letňanech bude otevřený od 15 hodin, v 19.15 hod. vystoupí jako předkapela skupina Erasure a ve 20.30 hod. začne vystoupení samotného Williamse.

Přípravy na sobotní koncert jsou v plném proudu a v místě konání koncertu se staví scéna. Vstupenky jsou stále k dispozici v prodejních sítích Ticketpro a Ticketportal a podle vyjádření Petra Nováka z pořádající agentury Live Nation by měly být v prodeji i těsně před koncertem na pokladnách přímo v Letňanech.

Turné odstartoval Williams počátkem června v Manchesteru. Zde věnoval hit Angels obětem útoku sebevražedného atentátníka, který se právě v Manchesteru odpálil letos 22. května po skončení koncertu Ariany Grandeové.

Vedle nových písní a starších hitů jako Let Me Entertain You, Come Undone nebo Feel Williams na turné nabízí také několik převzatých písní. Publikum na letňanském letišti tak nejspíš uslyší skladby Somethin’ Stupid, My Way, Sweet Caroline nebo Freedom 90 k uctění zesnulého George Michaela.

Williams na počátku své kariéry spíš než hudebními výkony budil pozornost žerty a alkoholovými či dalšími výstřelky. Nyní je ale uznávaným muzikantem a showmanem. Získal 17 cen Brit Awards, více než kterýkoliv jiný umělec. Šest z jeho alb se objevuje v první stovce nejprodávanějších desek v britské historii.

Jako předkapela se v Praze představí britské synthpopové duo Erasure, které letos v květnu vydalo novou desku World Be Gone.

(dp) s využitím int


PARTY LIKE RUSSIAN 2

Jste zde: Úvod > Kultura > Robbie Williams představí v sobotu nový hit Party Like a Russian