Podzim v knihovně: výstavy, přednášky a autorská čtení

STR25 KNIHOVNA JDOU DVA SLONIHned dvě autorská čtení a čtyři výstavy si pro zájemce (nejen) z řad svých pravidelných návštěvníků připravila na začátek podzimu letňanská knihovna. Pokud i vy rádi zajdete do Šumperky, poznačte si do kalendáře následující data, ať něco zajímavého nepropásnete.

Dostali jste se vy nebo vaši blízcí do finančních problémů? Alespoň trochu by vám mohla pomoci přednáška doktora Václava Kulhavého na téma Oddlužení. Ta se koná v pondělí 18. září od 17.30 hod.

Týden nato v pondělí 25. září od 17.30 hod. proběhne první autorské čtení. Ze své knihy Jdou dva sloni pod jabloní bude (nejen) malým čtenářům číst středoškolský učitel, autor několika učebnic literatury, spisovatel Josef Soukal.

Pro starší posluchače je připraveno další setkání s krásnou literaturou. Ze své autobiografické knihy Snění BABKY ŤAPKY bude Letňanským v pondělí 9. října od 17.30 hod. předčítat Anna Johana Nyklová.

STR25 KNIHOVNA NYKLOVADnes pětaosmdesátiletá autorka, která začala psát až ve svých padesáti letech, vzpomíná na roky svého života „mezi dvěma pohřby“ – prezidentů T. G. Masaryka a V. Havla.

Pro velký zájem byly do konce září prodlouženy dvě výstavy, které byly zahájeny již před prázdninami.

Tou první je rozsáhlá expozice modelů hradní architektury Papírové hrady doplněná figurkami vojáčků v dobových kostýmech. Do konce měsíce můžete zhlédnout i výstavu Podpisy slavných literátů, na níž malíř a novinář Jaroslav Kreibich představuje svoji sbírku knih s vlastnoručními podpisy jejich autorů.

Novinkami jsou výstavy dvou výtvarnic – Veroniky Libichové a Jitky Veselé. První z nich vystavuje Obrázky a dekorace tvořené technikou découpage, Jitka Veselá zase Šperky s elementy Swarovski. Obě výstavy začínají 3. října a končí 9. listopadu.

Vstup na všechny akce knihovny ZDARMA!

Text Knihovna MČ Praha 18 a –red–

Foto archiv knihovny a internet

Jste zde: Úvod > Kultura > Podzim v knihovně: výstavy, přednášky a autorská čtení