Kamarádi sbírali zkušenosti, Camerata oslavila 25. výročí

STR26 SBOR CAMERATA music-2570451Letošní jaro začalo pro Kamarády úspěšnou reprezentací Prahy 9 na festivalu dětských sborů Zahrada písní 2017 v Praze-Chodově. Kamarádi si na něm vyzpívali krásné bronzové pásmo (zlaté pásmo nebylo uděleno). Pro naprostou většinu zpěváků to bylo první setkání se soutěžním vystoupením.

Zkušenosti, které tam Kamarádi nasbírali, jsou proto obrovsky cenné. Důležité jsou ale i kontakty, které díky účasti na Zahradě písní získali oni i jejich sbormistři.

Koncem května vyjeli Kamarádi na festival Camerata Nova Náchod do Hronova, kde navázali krásný vztah s domácím sborem Brumbambule. Výlet do východních Čech se velmi vydařil, jeho vrcholem pak byl koncert v Kudowě Zdróji v Polsku, kde vystoupili společně se sborem Brumbambule.

„Pobyt v Hronově byl moc hezký. Byli jsme ubytováni v ZUŠ Hronov. Po příjezdu a obědě jsme jeli autobusem k Babiččinu údolí. Viděli jsme i Staré Bělidlo a sousoší babičky s dětmi. Potom jsme se vrátili do ZUŠ, kde jsme si opekli na ohni špekáčky k večeři,“ popsala své zážitky Kristýna Habartová. A Lucka Zemanová ji doplnila: „V sobotu jsme dopoledne zkoušeli, nejdřív sami a potom i společné písně se sborem Brumbambule. Ve tři hodiny jsme už stáli v Kudowě Zdróji na náměstí, kde jsme měli akustickou zkoušku a potom i koncert. Po koncertě skoro všichni ochutnali polskou zmrzlinu a všichni jsme se vydali na zdlouhavou cestu zpět do Prahy.“

V průběhu května se také konal tradiční Čakovický festival sborového zpěvu. Pěvecké sbory dospělých a dětí vystoupily společně na pěti koncertech, na kterých se představili i zpěváci z Prahy, Náchodu, Teplic, Loštic, Chebu, Zdic a Hronova. Na všech koncertech panovala krásná, přátelská atmosféra, a to nejen zásluhou výborných zpěváků, ale velkým dílem i zásluhou návštěvníků akcí.

Velký dík za možnost znovu uspořádat tak velké sborové setkání patří městským částem Praha 19-Kbely a Čakovice, které poskytly finanční podporu i prostory pro konání koncertů. Závěrečný koncert festivalu, který proběhl v kostele sv. Remigia v Čakovicích, byl zároveň oslavou 25. výročí trvání sboru Camerata Praha.

Po skončení koncertu si všichni účastníci společně pochutnali na nádherném narozeninovém dortu. V příštím roce čeká Cameratu jubilejní XX. ročník festivalu.

Text Petra Hazlbauerová

Foto archiv sboru a Pixabay.com


STR26 SBOR CAMERATA-cam-11

Jste zde: Úvod > Kultura > Kamarádi sbírali zkušenosti, Camerata oslavila 25. výročí