Heavymetalová legenda Iron Maiden vystoupí v červnu 2018 v Letňanech

IRON MAIDEN 2018 INFO 1Britská heavymetalová skupina Iron Maiden vystoupí 20. června 2018 na letišti v Letňanech. Koncert se uskuteční v rámci evropského turné s názvem Legacy Of The Beast World Tour, která začne v estonském Tallinnu 26. května.

Do České republiky se Iron Maiden vrátí po dvou letech po úspěšném celosvětovém turné v letech 2016 až 2017 na podporu svého alba The Bookof Souls.

Koncept nového turné Legacy Of The Beast World Tour byl inspirován mobilní hrou Iron Maiden a stejnojmennou komiksovou knihou, proto bude scéna obsahovat řadu různých, ale vzájemně propojených světů. Na koncertech zazní především skladby z osmdesátých let s několika překvapeními z pozdějších alb.

„Jak naši fanoušci dobře vědí, od doby, co se zpěvák Bruce Dickinson a kytarista Adrian Smith znovu připojili k Maiden na počátku milénia, přistupujeme k jednotlivým turné v určitém cyklu: střídáme turné k novým albům s turné History/Hits. Tenhle systém dává skupině příležitost hrát jak nový materiál, tak i starší hity, o kterých víme, že je fanoušci vždy rádi slyší. Takhle to je vždy čerstvé pro naše fanoušky, ale i pro nás,“ uvedl manažer Iron Maiden Rod Smallwood.

IRON MAIDEN STRASIDLOPředprodej vstupenek na pražský koncert v cenách od 1490 do 1950 korun bude zahájen v pátek 24. listopadu 2017. Jako předkapela se představí na červnovém koncertu v Letňanech Killswitch Engage.

Poslední pražský koncert Iron Maiden se konal v červenci loňského roku na fotbalovém stadionu Slavie ve vršovickém Edenu a navštívilo ho na 28 tisíc lidí.

Iron Maiden jsou považováni za jednu z nejvlivnějších metalových kapel. Prodali téměř 90 milionů alb a odehráli více než dva tisíce vystoupení v 58 zemích po celém světě. Doposud vydali 16 studiových desek.

(dp) s využitím int


IRON MAIDEN 2018 INFO 2

Jste zde: Úvod > Kultura > Heavymetalová legenda Iron Maiden vystoupí v červnu 2018 v Letňanech