Na letišti v Letňanech se představí v červnu roku 2018 Ozzy Osbourne a Iron Maiden

OZZY-STURGIS-BUFFALO-CHIPNa koncerty velkých hvězd rocku, popu a dalších hudebních žánrů se mohou těšit v roce 2018 čeští fanoušci. Konkrétně na letišti v Letňanech se v červnu představí Ozzy Osbourne a Iron Maiden.

Do Prahy se již 31. ledna vrátí Depeche Mode. V O2 Areně nabídnou pokračování turné na podporu studiového alba Global Spirit, jež vyšlo letos v březnu. Emeli Sandéová, vítězka Brit Awards, zazpívá poprvé v České republice 20. února, a sice rovněž O2 Areně. Do třetice se na témže místě představí 8. března rodinná skupina The Kelly Family, která v 90. letech nadchnula davy tehdejších teenagerů. Irská formace vystoupí v rámci turné We Got Love Live 2018.

O den později zahraje ve Foru Karlín skotská indie-rocková kapela Franz Ferdinand. Do Čech se vrátí po necelých šesti letech.

Se symfonickým orchestrem a chystaným albem Synthesis, které bude obsahovat starší písně v nových aranžích, vystoupí 17. března v Kongresovém centru kapela Evanescence.

Metallica přiveze 2. dubna do Prahy své loňské album Hardwired ... To Self-Destruct. Legendární skupina, která se do české metropole vrací opakovaně, vystoupí v O2 Areně. Na stejném místě potěší 16. dubna své četné fanoušky skupina Imagine Dragons, jejíž letošní deska Evolve se hned v prvním týdnu po vydání stala nejstreamovanější alternativně-rockovou nahrávkou všech dob.

Mladší hudební příznivci zaplní 19. dubna Tipsport Arenu v Holešovicích, kam dorazí poprockoví 30 Seconds to Mars, jejímž frontmanem je hollywoodský herec Jared Leto.

O den později v O2 Areně zahrají rockoví veteráni Rainbow v čele s Richie Blackmorem, kteří po mnoha personálních podobách a rozchodech odehráli poslední koncert před dvaceti lety.

Hned dvakrát ve dnech 27. a 28. dubna v O2 Areně zahraje Roger Waters, jehož jméno je neodmyslitelně spjato se skupinou Pink Floyd. Turné dostalo název podle skladby Us And Them z roku 1974 a ze slavného alba The Dark Side of the Moon.

Po devíti letech se vrátí do Prahy americká popová zpěvačka Anastacia. Její vystoupení 12. května ve Foru Karlín nabídne i písně z jejího nového alba Evolution.

Démonický Ozzy Osbourne se představí na velkém koncertu ve středu 13. června v Letňanech. Speciálním hostem bude skupina Hollywood Vampires a Jonathan Davis z kapely Korn.

V O2 Areně vystoupí 15. června skupina Arcade Fire. Poté 19. června se objeví se svým All Star Bandem v Kongresovém centru bývalý člen The Beatles Ringo Starr na turné k novému albu Peace And Love.

Do Letňan se příznivci tvrdší hudby vrátí ve středu 20. června, kdy zde zaburácí metal slavných Iron Maiden v rámci jejich evropského turné Legacy Of The Beast World Tour.

Pearl Jam, kteří byli letos uvedeni do Rock'n'rollové síně slávy, za velkého zájmu svých fanoušků zahrají 1. července ve vyprodané O2 Areně. Na témže místě 6. října zazpívá kanadská country-popová zpěvačka Shania Twainová, která patřila na přelomu milénia ke komerčně nejúspěšnějším zpěvačkám vůbec.

Velké koncerty se však neodehrají pouze v Praze. Například 15. dubna se v brněnské hale Vodova představí Bob Dylan, který vedle svých známých písní zahraje i skladby z nové desky Fallen Angels. Němečtí Scorpions zahrají 6. června v Ostravě. Judas Priest se vrátí do ČR 12. června. Jako host s nimi vystoupí kapela Megadeth, a bude to v Plzni. V Čechách i na Slovensku velmi oblíbení Deep Purple prodlužují své turné Infinite, The Long Goodbye. V brněnské DRFG aréně vystoupí 2. července.

(dp) s využitím int

 

Ozzy Osbourne

Po zřejmě definitivním rozpuštění Black Sabbath se vrátil jejich frontman Ozzy Osbourne na sólovou dráhu. Půlstoletí na hudební scéně oslaví na turné, které zahájí v květnu 2018 v Mexiku. 13. června je na programu šňůry zastávka v Letňanech. Jako hosty přiveze zpěvák americkou superskupinu Hollywood Vampires.

„Lidé se mě stále ptají, kdy půjdu do důchodu. Tohle bude moje poslední světové turné, ale nemohu říct, že ještě tu a tam nevystoupím,“ uvedl Ozzy Osbourne. Každopádně by mělo jít o odchod s plnou parádou. Není totiž vyloučeno, že rozlučkové turné se protáhne až do roku 2020.

Na letňanském letišti v rámci akce, nazvané Prague Rocks 2018, ovšem vystoupí 13. června ještě jedna velká atrakce. Kapela Hollywood Vampires, kterou Ozzy Osbourne přiveze jako svého hosta, má totiž v čele tři velké osobnosti: herce Johnnyho Deppa, který je zde na postu kytaristy, kytarovou hvězdu kapely Aerosmith Joea Perryho a rockovou pěveckou legendu Alice Coopera.

 

Iron Maiden

Do České republiky se Iron Maiden vrátí po dvou letech po úspěšném celosvětovém turné v letech 2016 až 2017 na podporu svého alba The Bookof Souls. Koncept nového turné Legacy Of The Beast World Tour byl inspirován mobilní hrou Iron Maiden a stejnojmennou komiksovou knihou, proto bude scéna obsahovat řadu různých, ale vzájemně propojených světů. Na koncertech zazní především skladby z 80. let s několika překvapeními z pozdějších alb.

Iron Maiden jsou považováni za jednu z nejvlivnějších metalových kapel. Prodali téměř 90 milionů alb a odehráli více než dva tisíce vystoupení v 58 zemích po celém světě. Doposud vydali 16 studiových desek.

Předprodej vstupenek na koncert v Letňanech v cenách od 1490 do 1950 korun byl zahájen už v listopadu. Jako předkapela se představí Killswitch Engage.

 

ironmaiden2015bandwlogo 638

Jste zde: Úvod > Kultura > Na letišti v Letňanech se představí v červnu roku 2018 Ozzy Osbourne a Iron Maiden