Pondělky v letňanské knihovně aneb Zveme vás na zajímavé akce

Z čeho bude možné v únoru a začátkem března vybírat?

SUMPERKA DUBEN 2014V pondělí 5. února 2016 od 17.30 hod. se v Knihovně městské části Praha 18 v budově Šumperka uskuteční přednáška Martina Košťála Tvrdý život afrických vesnických žen.

Cestovatel, který navštívil 18 afrických zemí – např. Ugandu, Etiopii, Keňu, Mali a další, doplní svoji přednášku promítáním. Doporučujeme!

Od pondělí 12. února až do konce března bude v knihovně k zhlédnutí výstava malíře a sběratele Jaroslava Kreibicha Obrázky na skle.

Lidová technika podmalby na skle se uplatňovala hlavně v lokalitách blízkých starým hutím, obrázky často zdobily stěny venkovských světnic a bývaly pořizovány jako upomínka z poutních míst. Přisuzovala se jim i ochranná úloha rodiny.

Tematicky nesou tyto obrázky známky závislosti na barokním kultu svatých, dále jsou na nich předváděny biblické výjevy či legendy, v nichž autoři volně uplatňovali vlastní fantazii. Česká lidová malba na skle je označována jako jedna z nejvýznamnějších v Evropě. Její revitalizace u nás nastala s rozvojem chalupářství.

Výstava je průřezem tvorby od konce 18. století až po současnost.

Hned další pondělí 19. února od 17 hodin proběhne v knihovně workshop Psané mandaly, který povede oblíbená lektorka Jana Heidenreichová – Z větrné hůrky.

Společně prozkoumáme posvátný kruh mandaly, který je symbolem duchovní cesty a nekonečného života. Dozvíme se, proč a jak tvořit mandaly formou psaní. Naučíme se propojit výjimečnou techniku psaných mandal s energií zvířat a jejich poselstvím.

Workshop Psané mandaly je vhodný pro děti od 10 let. S sebou si vezměte menší sadu gelových tužek. Počet míst na dílnu je omezený, informace a rezervace v knihovně (tel. 286 921 066, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ).

Na závěr vás zveme na přednášku Grafologie – Co nelze z písma zjistit, která se uskuteční v pondělí 5. března od 17:30 hod.

Přednášející Hana Hořáková v ní volně navazuje na svou přednášku Dá se z písma poznat lotr? (Knihovna MČ Praha 18, rok 2015). Přesto, že grafologie je diagnostická metoda, proniká do nevědomí a leckdy odhalí i to, co o sobě nevíme, má své limity – z psaného písma se o člověku nedozvíme vše, jsou věci, které se z písma nepoznají…

Těšíme se na setkání!

Text Jana Babková

Foto Denis Postler


KREIBICH DUBEN 2014

Malíř a sběratel Jaroslav Krebich tentokrát představí návštěvníkům knihovny svou sbírku obrázků malovaných na skle.

Jste zde: Úvod > Kultura > Pondělky v letňanské knihovně aneb Zveme vás na zajímavé akce