Vliv psychiky na zdraví: přednáška v pondělí 9. dubna v knihovně

Pondělky v knihovně aneb Zveme vás na zajímavé akce

STR25 BEER WITH TRAVEL INFO 1Pracovnice letňanské knihovny si připravily pro své čtenáře na měsíce únor a březen tři zajímavé akce a další přijdou na řadu nyní v dubnu a v květnu.

Během únorovém worshopu si společně s lektorkou Janou Heidenreichovou vyzkoušeli návštěvníci knihovny psané mandaly, v březnu je Hana Hořáková seznámila s grafologií, s jejími možnostmi, ale i limity. Poslední březnové pondělí bylo na programu autorské vystoupení spisovatele, překladatele, geologa a klimatologa Václava Cílka Poutník časem chaosu.

Zajímavé pořady v knihovně budou pokračovat i v dubnu. V pondělí 9. dubna od 17.30 hod. můžete zajít na přednášku Vliv psychiky na lidské zdraví – práce s podvědomím a následné odbourání psychických bloků, vliv stravy na lidský organismus. Přednášet budou lektorky Radmila Koňariková a Radmila Karafiátová.

Čtrnáct dní na to, v pondělí 23. dubna od 17.30 hod., se v knihovně koná pro všechny zájemce o cestování (ale nejen pro ně) přednáška s promítáním Transsibiřskou magistrálou Beer With Travel.

„Proč Beer With Travel? Protože máme rádi pivo a cestování. Tak proč to nespojit dohromady?“, vyznává se na svém blogu dvojice hlavních protagonistů akce – mladí cestovatelé, kteří milují cestování, vlaky a pivo. Návštěvníky knihovny čeká vážně nevážné povídání o tom, jak dva kluci v kšiltovkách – Honza a Vláďa – vyrazili vlakem na pivo do Ruska, přitom ujeli od Finského zálivu k Japonskému moři přes 10 tisíc kilometrů a projeli osm časových pásem.

Cestou navštívili mnoho zajímavých míst a nechali se okouzlit krásou Bajkalu, vyslechli řadu obyčejných příběhů od obyčejných lidí a po celou dobu poctivě ochutnávali lokální pivo i pochutiny. Své cesty a přednášky, a především sami sebe neberou dvakrát vážně, a tak se můžete těšit na více či méně vtipné příběhy z cest a spoustu fotek.

Vedle přednášek můžete navštívit ve výpůjčních hodinách knihovny i zajímavé výstavy: Kolibříci – sbírka knižních bibliofilních výtisků sběratele a malíře Jaroslava Kreibicha.

K vidění je přes 80 miniaturních knih – kolibříků, mimo jiné nejmenší vydání Koránu o velikosti 2x 4 cm v kožené vazbě či Krakonošův herbář doplněný lupou na čtení. Výstava končí 31. dubna.

Keramika pro radost, zcela nová jarní kolekce prací výtvarnice Stanislavy Kabilkové. Výstava končí 30. května.

Autorské šperky, především originální náramky všech barev a odstínů, vystavuje výtvarnice Lenka Skovajsová (výstava končí 30. května).

Nejoblíbenější české dětské knihy posledních sta let aneb Co děti četly, čtou a budou číst? Celoroční výstava k 100. Výročí vzniku Československé republiky (1918-2018).

Text Jana Babková, Knihovna MČ Praha 18

Foto archiv knihovny a Beer With Travel

 

STR25 BEER WITH TRAVEL INFO 2

Jste zde: Úvod > Kultura > Vliv psychiky na zdraví: přednáška v pondělí 9. dubna v knihovně