Pódium stojí, vše je připraveno na středeční koncert Rolling Stones

rolling-stones-perform-2014-billboard-650Na vybudování 32 metrů vysokého a téměř 80 metrů širokého pódia pro středeční koncert britské rockové skupiny Rolling Stones na letišti v Letňanech se podílelo celkem 270 osob. Techniku a stavební konstrukci sem přivezlo 43 kamionů.

Po třech dnech prací o tom v úterý 3. července informoval média manažer produkce Dale Skjerseth. „Letňany poskytují pro takový koncert dobrý a rozsáhlý prostor. Stavím tady už potřetí a jsem v Letňanech spokojen,“ konstatoval Skjerseth, který zde předloni připravoval pódium pro vystoupení AC/DC.

Zvuková zkouška Rolling Stones se uskuteční tři až čtyři hodiny před koncertem. Organizátoři očekávají návštěvu přibližně 50 tisíc lidí, přičemž kapacita areálu bude zhruba o 20 tisíc vyšší. Až dosud zde sledovalo nejvíc lidí zmíněný koncert AC/DC: 60 tisíc fanoušků.

Jako vstupenka na Rollling Stones bude sloužit RFID náramek, který je zároveň peněženkou. Náramky umožní vstup do areálu a bezhotovostní platbu u stánků s občerstvením a upomínkovými předměty.

Brány areálu se otevřou ve 14 hodin, v 18 hodin vystoupí švýcarská skupina Gotthard a o hodinu později Pražský výběr. Rolling Stones začnou hrát okolo půl deváté večer a skončí cca hodinu před půlnocí. Podrobnější informace na www.rollingstones.cz.

(dp) s využitím int

Jste zde: Úvod > Kultura > Pódium stojí, vše je připraveno na středeční koncert Rolling Stones