Rolling Stones přitáhli do Letňan publikum nejen z celé Evropy, ale i ze zámoří

ROLLING STONES 2018 KONCERTPadesát tisíc diváků několika generací sledovalo ve středu 4. července 2018 dvouhodinový koncert Rolling Stones na letišti v Letňanech. Mnoho fanoušků bylo oblečeno do triček s typickým logem vyplazeného jazyka.

Do Prahy se sjelo publikum nejen z řady evropských zemí, ale i ze zámoří. Hudební show na 32 metrů vysokém a 79 metrů širokém jevišti zahájila švýcarská rocková kapela Gotthard, druhým předskokanem byl Pražský výběr. Obě tyto skupiny si vybrali sami Rolling Stones.

Legendární „Stouni“ se vrátili do Prahy po patnácti letech. Vystoupení zahájili písní Street Fighting Man a v dalším průběhu koncertu prezentovali největší hity své dlouholeté kariéry. Mladí lidé v hledišti se vlnili v rytmu oblíbených písní svých rodičů i prarodičů.

Jako na každém koncertu tohoto turné vybrali jednu píseň posluchači v internetovém hlasování. V Praze dostala nejvíce hlasů skladba Under My Thumb, byť frontman slavné britské skupiny Mick Jagger předtím zažertoval, že zvítězila česká písnička Pec nám spadla.

Vysoké jeviště se čtyřmi projekčními plochami umožnilo přehled o dění na pódiu. Fanoušci tak dobře viděli, jak členové kapely, které posílili doprovodní muzikanti, mění téměř na každou píseň oblečení ladící s barevným osvětlením scény.

V Letňanech se tak uskutečnil v krátké době už třetí koncert: předtím na Ozzyho Osbourna přišlo 35 tisíc diváků a na Iron Maiden 30 tisíc lidí.

Navzdory organizačním komplikacím s doručováním náramků RFID, selhávajícímu systému bezhotovostního placení a dlouhým frontám u stánků s pivem si hudební událost roku, zosobněnou koncertem Rolling Stones, jeho návštěvníci užili.

(dp) s využitím int

Jste zde: Úvod > Kultura > Rolling Stones přitáhli do Letňan publikum nejen z celé Evropy, ale i ze zámoří