AJETO si zazpívalo se Zpěvandulemi

STR20 AJETO MIMON KVETEN 2018Členové pěveckého sboru AJETO se letos v květnu vydali z Letňan do Mimoně, kde dlouhodobě působí jiné pěvecké těleso, a to komorní sbor Zpěvandule. V tamějším kostele sv. Petra a Pavla se uskutečnil společný koncert obou sborů.

Nejprve vystoupily s několika skladbami Zpěvandule (navzdory názvu sboru v něm zpívá i jeden muž), poté přišel na řadu sbor AJETO.

Ten kromě některých skladeb, jež má na repertoáru delší dobu, zazpíval třeba Ej, vandrovali hudci, lidovou píseň v čtyřhlasé úpravě T. Staňkové, nebo nesnadnou skladbu Viva la musica, v překladu Ať žije hudba, od současného maďarského skladatele Ivána Erőda.

V premiéře zde sbor AJETO předvedl lidovou písničku Do zahrádky kročila, jejíž text je v zajímavém nářečí moravsko-slovenského pomezí, dále bulharskou lidovou písničku Izgrjala e mesečinka, v překladu Svítil měsíček (tu se AJETO naučilo od jiného spřáteleného sboru, IUVAMUS), židovskou modlitbu Adon olam, Pán světa, v úpravě Tomáše Novotného, a anglickou píseň What a wonderful world, Jaký krásný svět, jež je všeobecně známa v podání Louise Armstronga.

Na závěr oba sbory slušně zaplněnému kostelu zazpívaly společně lidovou píseň Chodila Maryška, působivou skladbu Alleluia v úpravě amerického varhaníka a skladatele Gordona Younga a dva africké spirituály I pharadisi a Amani utupe. Dlouholeté přátelství sbormistryň obou sborů, Lenky Pospíšilové (AJETO) a Reginy Krchňákové (Zpěvandule), umožnilo „Ajeťákům“ zazpívat si s inspirativními Zpěvandulemi v krásném barokním kostele a podívat se do zajímavého českého městečka Mimoň.

-jl-

Foto Milan Ležák

Jste zde: Úvod > Kultura > AJETO si zazpívalo se Zpěvandulemi