Legendy Věnce buřtů: třetímu jarnímu kolu kralovala Sešlost

STR21 LEGENDY JARO 2018 SESLOST

Třetím soutěžním kolem skončila ve čtvrtek 7. června 2018 jarní část Legend Věnce buřtů.

Bohouš Turek postupně uvedl devět kapel, jejichž vystoupení hodnotili diváci a tanečníci v přeplněných prostorách Výstaviště PVA EXPO PRAHA Letňany. Atmosféra byla vždy velmi příjemná a určitě k ní přispěly i uzeniny řezníků Hypermarketu Globus – Čakovice.

Vítězem prvního kola se stala podle očekávání kapela EKG-M, kde udivuje svými kytarovými kreacemi Miloň Ekl. Druhé kolo ovládla kapela Kožený hrdla s frontmanem a bandžistou Romanem de Castello. Kapela má ve svém repertoáru široké portfolio skladeb čtyř žánrů, ale stylem se orientuje hodně do swingu.

Třetí kolo bylo poznamenáno přemístěním večera do haly 2D, kde se vystupující i zvukaři potýkali se špatnou akustikou. Ukázalo se, že čím rozmanitější nástrojové obsazení, tím horší akustický dojem. Nejvíce se to projevilo na vystoupení skupiny Scarabeus, které bylo v prostoru haly spíše hlučné než melodické.

Lépe se s akustikou vyrovnala kapela Ohaři, kdy kapelník Andy Seidl – zpěvák a kytarista, pochopil, že úspěch vystoupení je hlavně v poctivé a zřetelné artikulaci textu. Možná právě proto, zcela překvapivě a přesvědčivě, zvítězila nad oběma profesionálními kapelami trampská skupina Sešlost Praha, která v čistě strunném obsazení rozezpívala celý sál.

Podzimní kola Legend věnce buřtů budou zahájena 1. listopadu 2018.

Text Vladislav Gerhard, tajemník ÚMČ Praha 18

Foto Tomáš Proněk

Jste zde: Úvod > Kultura > Legendy Věnce buřtů: třetímu jarnímu kolu kralovala Sešlost