Prestižní soutěž kuchařů vyhrál Jan Horký z Compass Group CR

STR23 KUCHAR ROKU 2017 1Zájemci o gastronomii a hotelnictví z řad odborné veřejnosti, ale i běžní konzumenti si přišli na své na 7. ročníku veletrhu FOR GASTRO & HOTEL.

Veletrh se konal počátkem října na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech a představil špičkové produkty z oblasti gastro-technologií, ale také novinky z oblasti výživy. Nejlepší vystavené exponáty veletrhu získaly ocenění GRAND PRIX.

V kategorii Technologie to byl například konvektomat Retigo Vision Blue 1011 společnosti RETIGO nebo osvětlovací strop společnosti ATREA, v kategorii Nápoje a potraviny získala zlato společnost Zach‘s pesto & chilli za pesto ze sušených italských rajčat s bazalkou, stříbro a bronz si odnesly firmy Apple – Sin za chléb Borodinskij a Chovaneček za pršut Klášterní šunka.

V průběhu výstavy proběhla rovněž soutěž Kuchař roku 2017/2018 a semifinále mezinárodní soutěže Global Chefs Challenge určené pro kuchaře z celé Evropy. Kuchařem roku 2017/2018 se stal Jan Horký, šéfkuchař Compass Group Czech Republic.

Druhé místo obsadil Patrik Bečvář, executive chef Francouzské restaurace v Obecním domě, třetí skončil David Král, sous chef Aureole Fushion restaurant & lounge.

Text a foto Olaf Deutsch


STR23 KUCHAR ROKU 2017 2

STR23 KUCHAR ROKU 2017 3

STR23 KUCHAR ROKU 2017 4

STR23 KUCHAR ROKU 2017 6

Jste zde: Úvod > Nejčtenější > Prestižní soutěž kuchařů vyhrál Jan Horký z Compass Group CR