Mistři volantů a řídítek se sejdou na veletrhu Racing Expo

STR25 RACING EXPO 2017 INFOZávodní auta a motocykly je možné vidět většinou pouze v televizi. Výjimku tvoří přímo návštěva některého ze závodů nebo veletrhu Racing Expo.

Na tomto veletrhu jsou pod jednou střechou vystaveny desítky unikátních exponátů ze světa automobilových a motocyklových závodů. Navíc tu můžete potkat mnoho jejich pilotů. Dokonce se s nimi můžete vyfotit, požádat je o podpis při autogramiádách nebo si proti nim zazávodit na simulátoru.

Na veletrhu Racing Expo, který se bude konat ve dnech 9. až 11. listopadu 2017 v areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech, se sejde špička českých šampionů z kategorií okruhových závodů, rallye, autokrosu a rallye-crossu, sprintů, driftů, motokrosu, ploché dráhy a dalších.

Nejmladší generaci závodníků bude reprezentovat aktuální mistr Evropy v kategorii Buggy 1600 Petr Nikodém, mezi významné osobnosti motocyklové sekce, které budete moci v Letňanech potkat, zase bezesporu patří Václav Milík, který pro Českou republiku získal v letošním roce legendární trofej Zlatá přilba, a to po dlouhých 21 letech.

A na jaké exponáty se můžete těšit? Vystaveno jich tu bude více než 100, jednu z největších expozicí například obsadí aktuálně nejúspěšnější český tým v závodech kamionů na okruzích a také v Dakar Rallye Buggyra Racing v čele s mistrem Evropy Adamem Lackem. Okruhové závody budou zastoupeny kupř. Fordem Mustang ze série Nascar Wheelen Euro Series, Audi R8 LMS GT3 nebo Ferrarri F430 GT2.

Závody do vrchu také nepřijdou zkrátka – k vidění bude mj. Lamborghini Gallardo GT3 nebo Mitsubishi Lancer Evo X. Muzeum sportovních vozů v Lánech zapůjčí do Letňan např. formuli Indy Car, se kterou jezdil Tomáš Enge v roce 2005, nebo závodní speciál Ford Escort Cosworth ze závodu Pikes Peak v Americe.

Jak je patrné, k vidění toho bude opravdu mnoho. Podrobné informace o akci získáte na webu www.racingexpo.cz, na facebooku a samozřejmě přímo na akci, na kterou vás tímto srdečně zveme.

Jste zde: Úvod > Nejčtenější > Mistři volantů a řídítek se sejdou na veletrhu Racing Expo