Příměstské tábory v Letňanech s Kazimírkou

KAZIMIRKA TABOR 2017 1O prázdninách, letních i těch zimních, řeší spousta rodičů otázku, jak zabavit děti, aby se nenudily, zatímco jsou dospělí v práci. Pobytové tábory jsou mimo město, prarodiče nemohou vnoučata hlídat stále, starší sourozenci mají vlastní program…A tak někdy může být velmi těžké najít správné řešení.

V Letňanech, také díky podpoře městské části Praha 18, se konají o prázdninách příměstské tábory. Letňanská organizace Kazimírka z. s., která se zabývá volnočasovými aktivitami pro děti, nabízí příměstské tábory pro zájemce od 5 do 13 let po celou dobu prázdnin, a to vždy od pondělí do pátku. Vedoucí si přebírají děti mezi 7.30 až 8.00 hod. a předávají je zpět rodičům mezi 17.00 až 17.30 hod.

Mezitím zažijí všichni společně mnoho dobrodružství a zábavy: jezdí na různé zajímavé výstavy do zábavních center, muzeí, navštěvují historické památky, ale také aquacentra nebo koupaliště.

KAZIMIRKA TABOR 2017 2Všechny tyto aktivity pravidelně střídají s hrami na dětském hřišti, v klubovnách Dětského klubu Letnice a Miniškoličky Letnice v Třinecké ulici, které jsou zázemím nejen pro příměstské tábory. To znamená, že i v případě deště tráví táborníci čas v suchu a v krásně vybavených prostorách. Navíc mají zajištěn pitný režim a obědy v nedaleké jídelně.

V průběhu týdne podniknou děti také jeden celodenní výlet mimo Prahu – v posledním roce viděly například zámek a přilehlé okolí v Mníšku pod Brdy, Okoř, řemeslnou vesničku Ostrá, kde měly možnost vyzkoušet si výrobu mýdla, papíru nebo mincí. Navštívily rovněž Ladův kraj s památníkem malíře Josefa Lady a jeho dcery Aleny.

Programy jsou sestaveny tak, aby se nikdo nenudil, aby holky a kluci zažili a viděli něco nového a zároveň, aby ti z nich, kteří jsou přihlášeni na více prázdninových týdnů, neměli týž program.

Kromě letních prázdnin zajišťuje Kazimírka příměstské tábory i o podzimních a jarních prázdninách, přičemž není podmínkou absolvování celého pětidenního turnusu. Lze se přihlásit pouze na pár dní.

Aktuální termíny a informace o možnosti přihlášení se jsou veřejně přístupné na webových stránkách kazimirka.cz a klubletnice.cz.

Text a foto Lenka Kubištová, Kazimírka z. s.

 

KAZIMIRKA TABOR 2017 3

Jste zde: Úvod > Nejčtenější > Příměstské tábory v Letňanech s Kazimírkou