Městská policie Praha otevřela nově zrekonstruované operační středisko

STR20 MP PRAHA OTEVRELA 1Centrální operační středisko pražské městské policie prošlo kompletní rekonstrukcí. Strážníci mají například vedle nové zobrazovací plochy pro městský kamerový systém také multifunkční pracovní stoly. Došlo i ke snížení hluku, tepla a prašnosti na pracovišti.

Pražská městská policie 1. listopadu slavnostně představila odborné veřejnosti a médiím nové centrální operační středisko. Veškerá volání a příjem podnětů občanů může nově odbavovat až šest pracovišť vybavených nejmodernějšími technologiemi.

Slavnostního otevření se zúčastnili radní pro bezpečnost a prevenci kriminality Libor Hadrava a ředitel Městské policie Praha Eduard Šuster.

Rozsáhlá rekonstrukce včetně stavebních úprav, dodávky nových technologií (servery, multifunkční pracoviště, zobrazovací stěna, technické a systémové vybavení) v celkové hodnotě téměř 8,1 milionů korun včetně DPH byla financována z rozpočtu hl. m. Prahy.

„Hlavní město Praha přispělo svým dílem, pomohli jsme městské policii nejen s napojením městského kamerového systému, ale také jsme na rekonstrukci uvolnili potřebné finanční prostředky z rozpočtu hlavního města Prahy. Věřím, že nové operační středisko urychlí a zkvalitní příjem oznámení občanů na tísňovou linku 156, zkrátí dojezdové časy na místo události a zefektivní práci strážníků v terénu,“ řekl pražský radní Libor Hadrava.

Oznámení občanů na tísňovou linku 156 může nově v jeden okamžik nezávisle přijímat až šest operátorů. Centrální operační středisko v roce 2016 zaznamenalo celkem 311 tisíc oznámení, což představuje denní průměr 850 hovorů.

„V rámci rekonstrukce byla provedena celá řada změn, jak technologických, tak stavebních. Nejvýraznější změnou je umístění nových multifunkčních pracovišť jednotlivých operátorů a umístění nové stěny složené z LCD obrazovek. Jedná se o profesionální řešení pro nepřetržitý čtyřiadvacetihodinový provoz,“ doplnil ředitel pražské městské policie Eduard Šuster.

Text a foto Jiřina Ernestová, Komunikace s médii a veřejností

Městská policie hlavního města Prahy


STR20 MP PRAHA OTEVRELA 2

Absolutní novinkou ve vybavení centrálního operačního střediska je stěna složená z LCD obrazovek.

Jste zde: Úvod > Nejčtenější > Městská policie Praha otevřela nově zrekonstruované operační středisko