Letňanský dorost vybojoval postup na Mistrovství ČR v hasičském sportu

STR17 MLADI HASICI KVETEN 2018 1Šťastná třináctka? Pro mladé hasiče z Letňan ano. Přesně tolik medailí si totiž přivezli ze závodů v Třebonicích a ve Stromovce.

Bojovat o postup do městského kola soutěže v hasičském sportu se v neděli 20. května 2018 vydali dorostenci z letňanské jednotky dobrovolných hasičů. V Třebonicích tak soutěžilo ve třech disciplínách – běh na 100 metrů s překážkami, hasičský dvojboj a test hasičských vědomostí – v kategorii jednotlivec celkem osm chlapců a dívek z Prahy 18. Někteří z nich se postavili na start závodu vůbec poprvé, proto bylo velkým (a milým) překvapením, když si tým nakonec přivezl domů čtyři zlaté a dvě bronzové medaile.

A nejen to – vybojoval i postup do druhého kola, které se konalo 17. června ve Stromovce. Tady se Letňanským (celkem pěti chlapcům a třem dívkám) vedlo už v prvním kole a nenechali se zahanbit ani v kole druhém, kde – přes velké horko – podali své nejlepší výkony . Pro většinu závodníků to znamenalo osobní rekordy, pro tým pak zisk celkem sedmi medailí (dvou zlatých, tří stříbrných a dvou bronzových) a pohárů.

Dvě první místa zaručila letňanským dorostencům postup na Mistrovství České republiky, které se letos koná v Plzni. Fandit můžete 4. a 5. července buď přímo v Plzni, nebo prostřednictvím stránek www.firetv.cz, kde bude již tradičně přenášen přímý přenos.

Děkujeme mladým hasičům za reprezentaci nejen SDH Letňany, ale celé městské části Praha 18, a držíme jim palce na MČR v Plzni.

Text a foto Lucie Vilingerová, vedoucí Mladých hasičů Letňany

 

STR17 MLADI HASICI KVETEN 2018 2

Jste zde: Úvod > Nejčtenější > Letňanský dorost vybojoval postup na Mistrovství ČR v hasičském sportu