Slovo starosty (11/2017)

Milé čtenářky, vážení čtenáři,

KABICKY STAROSTA NOVAlistopad většinou bývá tak trochu smutným měsícem. Je to čas dušičkový, plný nostalgie a vzpomínek, který umocňují podzimní mlhy a plískanice. Letos tomu tak ale není.

Tedy ne, že by nás minulo počasí obvyklé pro toto období – tradice je tradice, ale máme tu zpestření v podobě nové vlády ČR. A je to venku. Reprezentativní vzorek z nás a naší republiky. Jak jsme si ho navolili, takový ho máme.

Nic na tom nemění ani celorepublikově oblíbené: Já volit nešel, stejně to nemá smysl!, protože i nevolit dává hlas, jen už neovlivníte komu. A i proto jsem byl volit. Protože si naopak myslím, že to smysl má, i když volební kampaň napříč politickým spektrem byla tentokrát odstrašujícím příkladem pro všechny kampaně následující.

Moje radost a očekávání už teď ale směřují do vánočních příprav. Nikoli do těch nákupních, ale do pohody adventu a předvánočního rozjímaní. Neovlivní to ani fakt, že listopad je mimo jiné také doba, kdy se naši čtyřnozí miláčkové vracejí z procházek domů neuvěřitelně špinaví – v souladu s heslem: čím kratší nohy, tím více zmazaný a spokojený pes.

Je to taková podzimní klasika, která ale přejde, a o to víc si užijeme, až bláto vystřídá sníh, protože většina psů sníh miluje. Letošní prognózy praví, že zima bude tentokrát tuhá a dlouhá. Bude-li to pravda, pak v novodobých dějinách budeme mít v Letňanech premiérově dvě veřejná kluziště – na našich základkách Tupolevka a Fryčovická. A na to se opravdu těším. Jen ten chleba s hořčicí a horký čaj si bude muset každý přinést sám, neboť povinnost EET nám neumožní vám je u kluziště za pár „halířů“ prodávat bez účtenky.

Přeji vám pohodový dušičkový listopad.

Ivan Kabický

starosta

Jste zde: Úvod > Nejčtenější > Slovo starosty > Slovo starosty (11/2017)