Slovo starosty (1/2018)

Milé čtenářky, vážení čtenáři,

KABICKY STAROSTA NOVAmáme tu nový rok a s ním nová předsevzetí a novoroční přání. A já si, bez ohledu na kalendář, přeji, abyste vy, letňanští občané, byli zdraví a šťastní a aby vám každý den v roce 2018 přinesl jen radost a úsměv na tvářích.

Rok 2018 je pro mne rokem velkých výzev, neboť je to rok sudého čísla, která mám obzvlášť rád a věřím, že mne nezklame ani tentokrát. Letňany v tomto roce zrealizují největší investici ve svých novodobých dějinách, a to přístavbu Tupolevky, zrekonstruují a otevřou nové předškolní zařízení, tentokrát bývalou Mateřskou školu v Místecké, a odkupem této školky spolu s MŠ Malkovského dořeší majetkové vztahy těchto zařízení v náš prospěch. V mé oblíbené kapitole Školství budeme pokračovat také dalšími kroky k vybudování tělocvičny v Rychnovské a nového Domu dětí a mládeže v areálu Letov.

Ale čeká nás mnohem více akcí, které budou měnit tvář naší městské části k lepšímu. Budeme se i nadále intenzivně věnovat našemu evergreenu – tj. řešení dopravy v klidu, možnostem rozšíření parkování a regulaci dopravy. Tato problematika vždy přináší více negativních reakcí než pozitivních, přestože pro městskou část je legislativně složitá a naše možnosti, jak tuto oblast ovlivnit, jsou velmi omezené. Přesto se budeme snažit dosáhnout výsledků, kterými se sice nezavděčíme všem, ale co největší části obyvatel Letňan.

Přeji si, aby se nám všechny (a nejen tyto) plány podařilo dovést do zdárného konce, a v neposlední řadě je mým velkým přáním, aby se reakce vás, občanů – ať už pozitivní, nebo negativní – odehrávaly v rovině věcných argumentů, nikoli jako pouhé populistické osočování, které slabší jedince demotivuje a společnost rozděluje.

Ale vraťme se k novoročním předsevzetím. Přestože si je nikdy nedávám, udělám letos výjimku. Nebojím se stát za svým názorem a je pro mne výzvou vlastní názory také obhájit, což jsem ostatně dělal po všechna tři volební období. Budu usilovat o vaši přízeň v průběhu celého roku, ale i v kampani pro komunální volby na podzim 2018. Budu kandidovat a obhajovat svou práci starosty. Takovému veřejnému předsevzetí se v karetní hře říká čistá hra. A já se na ni těším.

Milí čtenáři, po celý rok 2018 vám přeji jen to pozitivní ve všech podobách lidského hemžení na této planetě.

Ivan Kabický

starosta

Jste zde: Úvod > Nejčtenější > Slovo starosty > Slovo starosty (1/2018)