Slovo starosty (6/2018)

Milé čtenářky, vážení čtenáři,

KABICKY STAROSTA NOVAčerven má jednu velmi příjemnou „vlastnost“, a tou je radost z blížících se prázdnin. Všichni jsme si to těšení se na dlouhé volno zažili, ale málokdo je vnímá i v neškolním období svého života. Červnovým paradoxem je pak slunovrat, po kterém si bereme dovolenou, přestože se nám dni už postupně zkracují. To ale nevadí. Samotné kouzlo dovolených a prázdnin přebije všechny paradoxy, a hlavně – zažijete to, co si sami vytvoříte ve svých hlavách a představách.

U nás na radnici ovlivňuje vnímání nadcházejícího letního času stavební tempo na již rozjetých akcích – patří mezi ně například oprava bytového fondu, výstavba pavilonu školy na Tupolevce, rekonstrukce chodníků a mnohé další. Ale zároveň jsme si už také vyfasovali prachovky a uklízíme své kanceláře s vědomím nadcházející poprázdninové volební kampaně.

Nemám v úmyslu zde agitovat pro žádnou politickou stranu, a to nejen proto, že již tři roky nejsem součástí žádného politického uskupení. Práce pro Letňany a jejich rozvoj je to, co umím a dělám rád, a budu v tom pokračovat i nadále. Nehledejte mě mezi kousky popela, ale jak před dávnými věky řekla kolegyně Libuše, i já vidím Letňany jako město veliké, kde parkování není problém, předškolní zařízení pojmou 70 a více cizinců, každý měsíc se koná dvoudenní kulturně-společenská akce na Staré Návsi, vstupné na výstaviště je navždy a pro všechny zdarma, plavání v Lagoonu je též zdarma pro všechny bez rozdílu věku a pohlaví a bruslení na přilehlém zimním stadionu také.

A to nejdůležitější: cena za půllitr piva ve všech letňanských restauracích včetně našeho pivovaru nepřesáhne 25 Kč! A málem bych zapomněl – nikdy a nikde v Letňanech nebudeme stavět parkovací domy! Ano, pracujeme, máme vize, ale často se už pouhé myšlenky stávají zločinem. Proto hoďte všechny každodenní i náhodné chmury za hlavu a připravte se na skvělé prázdniny.

Na závěr si dovolím požádat všechny rodiče: Až vám děti přinesou vysvědčení, vzpomeňte si – před tím, než vynesete ortel a začnete „odměňovat“ – na svá vlastní školní léta a buďte shovívaví a tolerantní. Děkuji.

Přeji vám hezký červen a šťastný start vaší dovolené.

Ivan Kabický

starosta

Jste zde: Úvod > Nejčtenější > Slovo starosty > Slovo starosty (6/2018)