Slovo starosty (7/2018)

Milé čtenářky, vážení čtenáři, kamarádi,

STR3 SLOVO STAROSTY KABICKY 2018tak vám píši z prázdnin. Hned první volný den jsem si udělal okružní procházku, abych zjistil stav , kvalitu a možnosti občerstvovacích zařízení u nás v Letňanech. Celkově je tady toho dost, ale všechno dost nerovnoměrně situované.

Na Berance a na Novém vstupu u Tupolevky sice přibyla řada stánků, ale kde trpíte hladem a žízní, je sídliště v nové bytové zástavbě. Hlavně teď o prázdninách tahle část připomíná Pusté město. Líbily by se mi tady stánky a obchůdky a kavárničky a lámu si prázdninově hlavu, jak toho docílit.

Co třeba odpolední pojízdné pivní a vinné žízňotéky? Ale jak pak vyřešit s tím související absolutní problém – toalety? Tady se pojízdné řešení nejeví právě jako ideální. Většina obyvatel svoje byty a domy ráno opustí a vrací se až v pozdním odpoledni, často už s nákupem a náladou akorát tak na relaxaci doma u televize nebo na terase/balkonu. V takových lokalitách se pak samozřejmě špatně podniká. Ale přesto se v nové letňanské „čtvrti“ už objevily první vlaštovky v podobě nonstop potravin, a já tímto upřímně děkuji našim asijským spoluobčanům za jejich pracovitost.

Každý máme vlastní sny a představy ideálního stavu, které se nám právě v prázdninovém čase násobí a častěji vybavují. Moje snové místo je letňanské korzo po vzoru pražské náplavky – minimálně o víkendu bychom tu měli velký letňanský bulvár s širokou nabídkou služeb: jedinečný sortiment kvalitních a domácích produktů, mňamky pro malé i velké, nabídka nápojů, ze které si každý vybere, ale hlavně pohodová nálada a příjemné místo pro setkávání u nás, v Letňanech. Ano, tohle je můj letní prázdninový sen.

Přeji vám hezké prázdninové snění a krásnou letní realitu.

Ivan Kabický

starosta

Jste zde: Úvod > Nejčtenější > Slovo starosty > Slovo starosty (7/2018)