Slovo starosty (9/2018)

Milé čtenářky, vážení čtenáři, kamarádi,

KABICKY STAROSTA NOVAVítám vás po prázdninách a dovolených v hektickém měsíci září. Přestože letos jsou podzimní panoramata poznamenána subtropickými teplotami, které v létě zasáhly i Letňany, věřím, že si užijeme tradiční babí léto a že nic negativně nepoznamenalo ani váš úspěšný start do nového školního roku. Dětem školou povinným, a hlavně prvňáčkům přeji, aby do školy chodili s radostí, tím spíše, že jsme letos uvítali rekordní počet prvňáků a tento trend bude ještě chvíli trvat. Vás, které školní povinnosti už nebo ještě úspěšně míjejí, alespoň zvu na podzimní kulturní akce, které se budou v Letňanech konat, ať už to je Den letiště, Pivobraní, či Vinobraní – všichni bez ohledu na (ne)školní zařazení jste srdečně vítáni.

A co se týká září a zářijových akcí – určitě počítejte i s větším náporem na vaše žaludky, neboť tu máme čas komunálních mítinků a předvolebních slibů. První říjnový týden jsou komunální volby a mnozí z kandidujících subjektů budou už v září plnit tužby alespoň těm, u nichž láska prochází žaludkem. Je tu doba volebních gulášů, párků a koblih. S ohledem na současné moderní trendy se ale letos třeba dočkáme také volebních raw produktů a na své si snad konečně přijdou i veganští voliči v nabídce volebního zelí, mrkve a širokého sortimentu naklíčených semínek a zrn. Snad budou naši staronoví i noví komunální politici respektovat voliče a jejich chutě. Slibovat umí kdekdo, ale dobrý salát z kvalitních produktů určitě zaujme mnohem víc. Něco na té lásce procházející žaludkem totiž je… A já myslím, že si užijete hodně pestrou volební směsici.

Vážení čtenáři, přeji vám dobrou chuť, zdravý žaludek a těším se na setkání na zářijových akcích, ať už našich kulturních, nebo na předvolebních setkáních.

Přeji vám pěkné české babí léto, bez pokračování subsaharského klimatu.

Ivan Kabický

starosta

Jste zde: Úvod > Nejčtenější > Slovo starosty > Slovo starosty (9/2018)