Život 90 pomáhá seniorům i jejich blízkým užít si podzim života

STR18 ZIVOT 90 grannyŽivot 90 byl založen v roce 1990 s cílem umožnit seniorům žít plnohodnotný život tam, kde to mají rádi – doma. Od roku 1995 je v centru Prahy otevřeno komunitní centrum pro seniory a jejich blízké. Poskytuje své služby 365 dnů v roce, 24 hodin denně, a to nejen v Praze, ale v celé České republice.

Klienti mohou v centru zdarma navštívit informační a poradenské centrum, kde získají rady například v sociálně-právní oblasti, mohou navštívit psychologa nebo se spolu setkávat a popovídat si.

Zdarma je poskytována také telefonická krizová pomoc – linka důvěry Senior telefon 800 157 157. Linka poskytuje nepřetržitou a bezplatnou pomoc seniorům v krizových situacích, v případech, kdy se cítí sami nebo se setkají s domácím násilím. Prostřednictvím Senior telefonu jsou podporovány i rodiny, těm odborní pracovníci radí s péčí o seniory.

Víc než dvacet let poskytuje Život 90 tísňovou péči, díky které již ochránil životy tisíců seniorů v celé České republice. Služba pomocí distanční hlasové a elektronické komunikace dohlíží na klienta v jeho bytě po celých 24 hodin, sedm dnů v týdnu a je dostupná i v odlehlých koutech všech regionů ČR.

Pečovatelská služba je určena seniorům, kteří potřebují pomoc ve vlastní domácnosti. Pracovníci Života 90 asistují při podávání jídla a pití, oblékáni, úklidu atd., pomáhají s osobní hygienou a chodem domácnosti, zajišťují přípravu a donášku obědů, doprovázejí seniory k lékaři nebo na kulturně-společenské akce.

Odlehčovací centrum, které je v sídle společnosti provozováno ve formě rodinného pracoviště s devíti lůžky, je určeno seniorům, o které se běžně stará rodina. Dočasně – až na tři měsíce – může centrum tuto povinnost převzít, a umožnit tak členům rodiny absolvovat například dovolenou či vlastní léčení v nemocnici.

Aktivním seniorům je určeno Centrum denních služeb s Akademií seniorů. Tady mají možnost potkávat nové přátele, mohou se účastnit desítek jazykových, pohybových nebo rukodělných kurzů, přednášek nebo kulturních akcí. Aktivní senioři se také mohou stát součástí některého z dobrovolnických programů nebo se přijít pobavit do Divadla U Valšů, které se se svým bezbariérovým sálem nachází v přízemí komunitního centra.

V rámci zahraničních aktivit se Život 90 zapojuje do řady projektů (Meet Nature, projekty HelpAge International, UISEL nebo Grundtvig).

Chcete se na něco zeptat? Zajímáme vás? Zavolejte, napište, přijďte!

Život 90, Karoliny Světlé 18, 110 00 Praha 1

Telefon: 222 333 555, www.zivot90.cz

Ilustrační foto PIXABAY.com


STR18 ZIVOT 90 person

Jste zde: Úvod > Nejčtenější > Z klubu seniorů > Život 90 pomáhá seniorům i jejich blízkým užít si podzim života