Chraňte přírodu nejen v červnu

STR21 CHRANTE PRIRODU CERVENJiž po několik desítek let je měsíc červen označován jako měsíc myslivosti a ochrany přírody. Proč právě červen?

V tomto měsíci je v přírodě nejkrásněji. Stromy jsou oděny do krásného šatu, svěže zeleného listí a jehličí, na loukách a v parcích rozkvétá spousta pestrobarevného kvítí…

V měsíci červnu, kdy příroda prožívá bouřlivý vývoj, se rodí většina mláďat zvěře i ptáků. Srny kladou malá tečkovaná srnčátka, rodí se i druhá generace zajíčků, líhnou se bažantí kuřátka i spousta užitečného ptactva.

Při toulkách přírodou bychom proto měli vstupovat do lesa, polí a luk jako do posvátného chrámu. Měli bychom se chovat ohleduplně nejen ke zvěři, ale ke všemu živému, ať už k ptákům, ježkům, či rostlinám, keřům a stromům. Važme si přírody a buďme hrdí na to, že se v okolí našich měst a vesnic můžeme pokochat pohledem na pasoucí se srnu anebo majestátní labuť.

Číst dál: Chraňte přírodu nejen v červnu

Den Země 2018: navzdory nepřízni počasí to pořadatelé nevzdali

STR20 DEN ZEME DUBEN 2018 1Ten, kdo se ve středu 25. dubna 2018 procházel nebo si byl zaběhat v letňanském lesoparku, se mohl zúčastnit akce Den Země, kterou pořádala městská část Praha 18 ve spolupráci s Lesy hlavního města Prahy.

Pořadatelům akce, která se konala v rámci Mezinárodního Dne Země, což je ekologicky motivovaný svátek upozorňující lidstvo na environmentální problémy, bohužel letos nepřálo počasí – s ohledem na silné nárazy větru musely být kvůli bezpečnosti stany složeny, a to již v dopoledních hodinách, přesto to nevzdali a vydrželi až do pozdního odpoledne.

V lesoparku byli k vidění živí ježci, vycpaná sova a liška. Dále si mohli zájemci prohlédnout ukázky stop různých druhů zvířat a také se dozvěděli řadu zajímavých informací…

Číst dál: Den Země 2018: navzdory nepřízni počasí to pořadatelé nevzdali

I letos začne koncem května úklid komunikací

STR20 I LETOS KONCEM KVETNA UKLID 2018Již tradičně se na přelomu května a června uskuteční v naší městské části komplexní úklid komunikací (KUK). Čisticí technika vyjede do ulic v pracovních dnech vždy od 8 do 15 hodin.

Ve všech šesti blocích budou sedm dnů předem rozmístěny přenosné dopravní značky, na kterých bude vyznačen termín čištění komunikace.

Veškeré informace o rozsahu bloků a termínech jejich čištění budou uveřejněny na webových stránkách městské části www.letnany.cz. nebo bude možné získat informace na telefonu 284 028 267. Stejně jako v předchozích letech bude komplexní úklid prováděn bez odtahů vozidel.

Vyčištění ulic je pro vedení MČ Praha 18 prioritou, a to hlavně s ohledem na jeho stálou snahu o zlepšování životního prostředí v Letňanech. Proto žádáme motoristy, aby respektovali dopravní značku Zákaz zastavení a svá vozidla přeparkovali.

Číst dál: I letos začne koncem května úklid komunikací

Jste zde: Úvod > Sídliště a životní prostředí