Posíláme pochvalu do Křivoklátské 436-437

STR23 POCHVALA IMG 1616Navzdory tomu, že to občas může působit, že žijeme v prapodivném světě plném egoistů a sólistů, jsou mezi námi pořád i lidé, kteří obětují svůj volný čas a energii věci veřejné.

A přitom vůbec nestojí o zviditelnění a pochvaly. Takovou je i dáma z Křivoklátské 436-437, která úžasně pečuje o plochu před bytovým domem a navíc o prostor zastávky MHD Fryčovická. A je tak skromná, že odmítla sdělit své jméno.

Děkujeme tedy paní Aleně Kubištové za tip i za fotografie upravené plochy a skromné a obětavé dámě z Křivoklátské 436-437 posíláme

VELKÝ DÍK!

-red-

Foto Alena Kubištová

Ukliďme svět, ukliďme Česko podruhé

Hlavní podzimní úklidový den: sobota 15. září

STR23 UKLIDME CESKO 1Ukliďme svět, ukliďme Česko je dobrovolnická akce, která probíhá v jeden den na území celé České republiky. Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek.

Letňany se do této akce již zapojily – naposledy letos na jaře. A zapojí se i tentokrát, a to v sobotu 15. září 2018.

Během podzimního úklidového dne se bude likvidovat nepořádek jak v ulicích a na sídlišti, tak v zeleni. Konkrétně budou dobrovolníci sbírat odpadky v kolonii u Avie, v okolí ulice Krausova a ochranného valu u Tupolevky, na sídlišti AVIA Letňany a v ulicích Tupolevova a Veselská.

Číst dál: Ukliďme svět, ukliďme Česko podruhé

Chraňte přírodu nejen v červnu

STR21 CHRANTE PRIRODU CERVENJiž po několik desítek let je měsíc červen označován jako měsíc myslivosti a ochrany přírody. Proč právě červen?

V tomto měsíci je v přírodě nejkrásněji. Stromy jsou oděny do krásného šatu, svěže zeleného listí a jehličí, na loukách a v parcích rozkvétá spousta pestrobarevného kvítí…

V měsíci červnu, kdy příroda prožívá bouřlivý vývoj, se rodí většina mláďat zvěře i ptáků. Srny kladou malá tečkovaná srnčátka, rodí se i druhá generace zajíčků, líhnou se bažantí kuřátka i spousta užitečného ptactva.

Při toulkách přírodou bychom proto měli vstupovat do lesa, polí a luk jako do posvátného chrámu. Měli bychom se chovat ohleduplně nejen ke zvěři, ale ke všemu živému, ať už k ptákům, ježkům, či rostlinám, keřům a stromům. Važme si přírody a buďme hrdí na to, že se v okolí našich měst a vesnic můžeme pokochat pohledem na pasoucí se srnu anebo majestátní labuť.

Číst dál: Chraňte přírodu nejen v červnu

Jste zde: Úvod > Sídliště a životní prostředí