Rekonstrukce chodníku v Jablunkovské byla dokončena

STR18 CHODNIK V JABLUNKOVSKE 6Chodník v Jablunkovské ulici byl v neutěšeném stavu, a tak byl vloni na podzim rekonstruován. Původní asfaltový povrch byl velmi narušen kořeny několikaletých bříz a bylo třeba ho vyměnit.

Protože rekonstrukce vyžadovala odstranění bříz, byli obyvatelé ulice osloveni s dotazem, zda souhlasí s jejich odstraněním a nahrazením jinými stromy.

„Rozhodně nejsem příznivcem kácení vzrostlých stromů, nicméně stav v Jablunkovské ulici to vyžadoval,“ řekl k tomuto razantnímu zásahu radní pro životní prostředí Jan Mikulecký a dodal: „Oslovili jsme obyvatele ulice, kterých se rekonstrukce chodníku bezprostředně týkala. Velmi nerad bych zasahoval do jejich blízkého okolí bez řádné konzultace.“

Většina z obyvatel Jablunkovské ulice byla pro plnou rekonstrukci chodníku. Po podzimní výměně povrchu chodníku tedy byly na jaře, kdy byla vhodná doba, vysazeny i tři nové buky, které budou poskytovat malé odstínění zahrad od paneláků a poskytnou obyvatelům rodinných domů určitou formu soukromí. Stromy byly odborně zasazeny tak, aby jejich kořeny v budoucnu nenarušovaly povrch chodníku.

- red -

Foto Jan Mikulecký

STR18 CHODNIK V JABLUNKOVSKE 2

Jste zde: Úvod > Sídliště a životní prostředí > Rekonstrukce chodníku v Jablunkovské byla dokončena