Série seminářů o revitalizaci domů začala

STR9 SERIE SEMINARU 1V posledním roce se řada bytových domů na letňanském sídlišti dočkala nových výtahů a zateplení. To by nebylo možné bez nasazení lidí, kteří se snaží změnit prostředí, v němž žijí.

Tito lidé, zpravidla členové výborů SVJ, připravili seminář pro všechny, kteří se na rekonstrukci domu chystají a sbírají úvodní informace.

Seminář „Revitalizace panelových domů“ se konal ve středu 22. února navečer v obřadní místnosti ÚMČ Praha 18. A je nutno podotknout, že se setkal s opravdovým zájmem veřejnosti – zúčastnilo se ho více než 50 zájemců z řad obyvatel sídliště.

Zkušení členové výborů SVJ tu seznámili své kolegy s již proběhlými rekonstrukcemi. Jejich rady se týkaly zejména financování, dotačních programů a výběrových řízení, nicméně diskutovány byly i další otázky, včetně přípravy shromáždění SVJ, stavebního dozoru apod.

Na závěr programu radní pro regeneraci sídliště Jan Mikulecký ujistil účastníky akce, že Série seminářů o revitalizaci domů začala radnice podporuje obnovu domů na celém letňanském sídlišti.

Další ze série seminářů pro SVJ se budou konat v březnu a dubnu tohoto roku. Otázky týkající se revitalizace domů můžete směřovat také na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

Text Jan Mikulecký

radní pro regeneraci sídliště

Jste zde: Úvod > Sídliště a životní prostředí > Série seminářů o revitalizaci domů začala