Letňanští vytřídili více než 20 tisíc kg textilu

STR24 LETNANSTI VYTRIDILI 1Letošní zima nás donutila vytáhnout z šatníků ty nejteplejší kabáty a bundy i nejhuňatější svetry a čepice. V každodenním shonu nás nejspíš sotva napadlo, jak zvládají mrazivé dny lidé bez domova.

Těm jde o život a zachránit je může teplé oblečení. Třeba právě to, které odložíme do oranžových kontejnerů…

V Praze celoročně třídí oblečení pro potřebné společnost POTEX. Přestože se zdá, že už je ta největší zima za námi, noci jsou stále ještě velmi chladné, a tak má každý kousek teplého oblečení pro lidi na ulici i teď obrovský význam. Neziskové společnosti Naděje, Progressive, CSSP a Sananim vítají každou bundu, svetr, mikinu a čepici, které lidi věnují. Důležitá je i možnost vrstvení oblečení, hodí se tedy i tílka, trička, legíny či punčocháče a teplé prádlo.

S pomocí obyvatel hlavního města Prahy a blízkého okolí se vloni podařilo zachránit (před jeho koncem v tříděném odpadu) celkem 1.916.631 kilogramů použitého textilu, z toho v městské části Praha 18 to bylo 22.568 kilogramů. Díky tomu mohla společnost POTEX předat charitám 4.000 kilogramů vytříděného textilu.

Pokud ani vám nejsou lidé v nouzi úplně lhostejní, neváhejte, proberte své šatníky a darujte nepotřebné oblečení. Na osmnáctce najdete dva kontejnery u OC Letňany (na parkovišti a u benzínové pumpy), dále po jednom v parkingu hypermarketu Baumax, v Ivančické ulici a na rohu ulic Frýdecká a Fryčovická. Děkujeme.

Více na www.potex.cz.

Podklady společnosti POTEX zpracovala -red-

Foto PIXABAY.com

 

STR24 LETNANSTI VYTRIDILI 2

Jste zde: Úvod > Sídliště a životní prostředí > Letňanští vytřídili více než 20 tisíc kg textilu