Ukliďme Letňany: je snazší si na nepořádek jen stěžovat…

STR20 UKLIDME LETNANY DUBEN 2018 1Jen pár dnů po Velikonocích proběhl v Letňanech jarní úklid. Dnem D, kdy se v rámci kampaně Ukliďme svět, ukliďme Česko! uklízelo v celé republice, byla sobota 7. dubna 2018.

V městské části Praha 18 se likvidoval nepořádek na sídlišti, ale i v okrajových částech Letňan. Stejně jako v loňském roce se do akce opět přihlásil a zapojil spolek Zdravé Letňany, který ve spolupráci s radnicí a prostřednictvím jejích infokanálů oslovil jak veřejnost, tak všechny zastupitele.

Z řad letňanského zastupitelstva se nakonec akce zúčastnili Ondřej Miffek a Olaf Deutsch. Hlavní organizátorkou úklidové akce byla opět Natálie Nováková ze Zdravých Letňan.

STR20 UKLIDME LETNANY DUBEN 2018 2Ta i letos domluvila s pracovníky Odboru hospodářské správy a investic ÚMČ Praha 18 materiální pomoc v podobě pracovních rukavic a pytlů na odpad (kterých byl ale nakonec nedostatek a byly nekvalitní, takže se snadno trhaly), a také následný odvoz shromážděného odpadu na náklady radnice.

Je škoda, že z obce, která má takřka 20 tisíc trvale hlášených obyvatel, se akce účastnilo pouhých 10 (slovem deset!) dobrovolníků. Ti ale nakonec zvládli uklidit černou skládku a prostory Kolonie u Avie, dále okolí Krausovy ulice a ochranný val u Tupolevovy ulice – celkem nasbírali 30 velkých pytlů odpadu.

Akce Ukliďme svět, ukliďme Česko! se bude konat i napřesrok. Věříme, že tentokrát se do ní zapojí i všichni občané, kteří rádi a často píšou a mluví o tom, jak jim záleží na tom, aby Letňany byly pěkné.

Text a foto Olaf Deutsch

 

STR20 UKLIDME LETNANY DUBEN 2018 3

STR20 UKLIDME LETNANY DUBEN 2018 4

STR20 UKLIDME LETNANY DUBEN 2018 5

Jste zde: Úvod > Sídliště a životní prostředí > Ukliďme Letňany: je snazší si na nepořádek jen stěžovat…