Den Země 2018: navzdory nepřízni počasí to pořadatelé nevzdali

STR20 DEN ZEME DUBEN 2018 1Ten, kdo se ve středu 25. dubna 2018 procházel nebo si byl zaběhat v letňanském lesoparku, se mohl zúčastnit akce Den Země, kterou pořádala městská část Praha 18 ve spolupráci s Lesy hlavního města Prahy.

Pořadatelům akce, která se konala v rámci Mezinárodního Dne Země, což je ekologicky motivovaný svátek upozorňující lidstvo na environmentální problémy, bohužel letos nepřálo počasí – s ohledem na silné nárazy větru musely být kvůli bezpečnosti stany složeny, a to již v dopoledních hodinách, přesto to nevzdali a vydrželi až do pozdního odpoledne.

V lesoparku byli k vidění živí ježci, vycpaná sova a liška. Dále si mohli zájemci prohlédnout ukázky stop různých druhů zvířat a také se dozvěděli řadu zajímavých informací…

Víte například, jakým smyslem se nejlépe orientuje ježek a co mu chutná? Vzhledem k tomu, že je hmyzožravce, to nejsou hrušky a jablka, jak uvádějí mýty. Dokázali byste pomoci ptačímu nebo savčímu mláděti? Víte, jak poznat zvířata podle stop? Jak probíhá péče o pražské lesy? Jak funguje záchranná stanice pro volně žijící živočichy?

Kromě odpovědí na tyto otázky získali zájemci také informace o ochraně přírody, naučných stezkách na území Prahy či vodních tocích. K dispozici byly i různé propagační materiály, ke každému tématu byl samozřejmostí odborný výklad lektora.

O akci byl velký zájem, a to zejména ze strany pedagogů a žáků letňanských škol, u těch posledně jmenovaných Den Země ve zdejším lesoparku nepochybně přispěl k jejich environmentální výchově.

Text a foto Kamil Kučera, Odbor sociální péče a zdravotnictví ÚMČ Praha 18

 

STR20 DEN ZEME DUBEN 2018 2

Jste zde: Úvod > Sídliště a životní prostředí > Den Země 2018: navzdory nepřízni počasí to pořadatelé nevzdali