O pohár starosty: v aquacentru závodilo 93 dětí ze tří letňanských škol

STR30 O POHAR STAROSTY 2017 1

Přimět děti ke sportování leckdy není úplně snadné, někdy však stačí správně je podchytit. Jednou z takových cest či možností jsou školní soutěže, jako například plavecký závod O pohár starosty městské části Praha 18.

Letošní třetí ročník Mistrovství letňanských základních škol v plavání v Aquacentru Letňany Lagoon se konal 11. října a své síly zde změřilo celkem 93 žáků pátých a šestých ročníků.

Na trati dlouhé 25 metrů vyhráli ve svých kategoriích „páťáci“ Ondřej Kuchař a Rebeka Wenclová, zatímco mezi „šesťáky“ dominovali Matěj Bican a Natálie Černá. Absolutně nejlepší čas 16:01 sec měla Rebeka Wenclová ze Základní školy Fryčovická. Závěrečného slavnostního vyhlášení vítězů, předání pohárů, medailí a věcných cen se zúčastnil i starosta Ivan Kabický.

Číst dál: O pohár starosty: v aquacentru závodilo 93 dětí ze tří letňanských škol

Judista Šaršoun potřetí mistrem světa!

STR31 SARSOUN MS 2017 1Mistrovství světa veteránů v judu, které se konalo 30. září 2017 v italské Olbii, proběhlo i letos za hojné účasti českých závodníků. A ti se na šampionátu rozhodně neztratili.

Třiadvacetičlenná česká výprava, která se koncem září vypravila na Sardinii, si vedla velmi dobře – přivezla domů dvě zlaté, tři stříbrné a pět bronzových medailí, a v hodnocení zemí tak obsadila velmi pěkné 13. místo.

Celkem se Mistrovství světa 2017 zúčastnilo 1.126 borců z 52 zemí. V kategorii veteránů nastoupilo 15 judistů, včetně letňanského Bohumíra Šaršouna. Ten měl poměrně příznivý los a podařilo se mu čtyřikrát zvítězit. Ve finále pak na ipon zvítězil nad Italem Paparellem, se kterým měl do té doby nepříznivou bilanci – naposledy s ním prohrál v semifinále loňského MS na Floridě. Z třetího titulu mistra světa tak měl dvojnásobnou radost.

Text –red– s využitím podkladů B. Šaršouna

Foto archiv B. Šaršouna

Číst dál: Judista Šaršoun potřetí mistrem světa!

Letci: Musíme být trpěliví… Teď ale mají před sebou sérii čtyř zápasů v Praze

STR31 LETCI MUSIME BYT TRPELIVI 1

O tom, jak náročná je čeká sezona, se přesvědčili Letci hned v jejím úvodu v polovině září. Tým z Prahy 18 se ale po postupu z pražského přeboru do vyšší soutěže statečně pere s mnohem zkušenějšími týmy.

Hokejisté z Letňan v premiéře II. národní ligy, jež se uskutečnila 13. září, prohráli 2:6 v Jablonci nad Nisou a poté i o tři dny později na domácím ledě v Ice Areně. V pražském derby podlehli 2:5 Kobře, tedy rivalovi z Braníku. „Není to o zázraku, je to o práci a trpělivosti a my prostě být trpěliví musíme. Věci mají určitý vývoj a ten nelze přeskočit,“ uvedl trenér Letců Aleš Totter.

Kádr má velmi nízký věkový průměr, tvoří ho převážně hráči, kteří se s dospělým hokejem teprve seznamují. „Zkušenosti nejdou nahradit, ty musíme sbírat. Věřím, že se každý zápas budeme posouvat dál. Ale musíme si to oddřít a neustále na sobě pracovat. Máme v úvodu sezony těžký los, první výhra nám určitě pomůže,“ dodal optimisticky Totter.

„Letňany produkují agresivní hokej, atakují ve třech hráčích. Odehrály s námi dobrý zápas,“ pochválil Letce i trenér vítězné Kobry Miloslav Šeba.

V současnosti mají Letci za sebou už devět odehraných kol. Poprvé vyhráli 20. září na ledě ve Vrchlabí 6:3 a potom 30. září doma nad Řisuty 10:4. Zbývajících sedm utkání však prohráli.

Číst dál: Letci: Musíme být trpěliví… Teď ale mají před sebou sérii čtyř zápasů v Praze

Jste zde: Úvod > Sport