Útočník Washington Capitals Jakub Vrána slavil svůj triumf v Letňanech

STR1 TITUL ZARI 2018Navzdory mládí si splnil životní sen… V pouhých 22 letech získal hokejista, útočník amerického týmu Washington Capitals, Jakub Vrána Stanleyho pohár. Jako první Pražák.

Zisk trofeje oslavil 11. července 2018 se svými fanoušky, rodinou a přáteli ve velkém stylu. A začal v Letňanech…

Vzácnou trofej převzal Jakub Vrána během dopoledne od svého klubového kolegy Michala Kempného, který ji den předtím představil svým fanouškům v rodném Hodoníně a v Brně. Do Letňan ji pak přivezl v černém hummeru.

Po setkání s novináři na zdejší radnici zamířil Jakub Vrána k OC Letňany, kde už na něj na pódiu čekal moderátor slavnostního odpoledne Martin Dejdar, ale hlavně dav nadšených fandů a fanynek. V průběhu odpoledne stihl mladý hokejista mimo jiné převzít z rukou starosty Ivana Kabického Cenu MČ Praha 18, vyfotit se s fanoušky a podepsat stovky fotografií.

Číst dál: Útočník Washington Capitals Jakub Vrána slavil svůj triumf v Letňanech

Ze Sport Agency Praha do StarDance? Jde to!

STR32 SPORT AGENCY 1Tanci propadla GABRIELA DOLEŽALOVÁ již v útlém dětství, nebylo jí ani devět let, když začala soutěžit. Latinskoamerické a standardní tance se staly její láskou a dnes si bez nich už neumí svůj život představit.

V průběhu let dosáhla v tancování hezkých úspěchů, pochlubit se může třeba pravidelnou účastí na mistrovství ČR nebo na mistroství světa v seniorské kategorii. V současné době vede vlastní taneční klub Sport Agency Praha, který dobře znají zvláště návštěvníci zdejších plesů či společenských akcí.

Gabriele Doležalové bylo jen něco málo přes osmnáct let, když byla oslovena s nabídkou, aby začala tanec sama vyučovat. Když se následně naskytla příležitost učit v zahraničí, ráda ji využila. Od té doby nejenže protančila mnoho střevíčků, ale získala i mnoho zkušeností – jak z tanečních soutěží či ziskem nejvyšší taneční třídy ČSTS (Český svaz tanečního sportu), tak studiem na Pedagogické fakultě UK.

Kdy vás napadlo založit vlastní taneční klub?

Po získání zkušeností jsem časem cítila, že bych ráda přispěla k rozvoji tance v naší zemi ještě aktivněji, a to byl vlastně impulz pro založení vlastního klubu. Přestože to byl velmi nejistý podnik a museli jsme překonat mnohá úskalí, nakonec se vše s pomocí dobrých přátel podařilo a klub přivítal své první tanečníky ve zlomu milénia – přesně v roce 2000.

Číst dál: Ze Sport Agency Praha do StarDance? Jde to!

Při národní házené se děti naučí víc než jen sportovní dovednosti

STR30 ROZHOVOR HAZENA IMG 6906Věděli jste, že když se řekne házená, nemusí to nutně znamenat tu klasickou, jejíž kořeny sahají až do starého Řecka? Existuje totiž i národní házená, která se – původně jako míčová hra pro ženy – po roce 1905 začala hrát u nás.

Pravidla klasické házené a české házené se sice liší, nicméně jedno mají společné – jedná se o dynamickou kolektivní míčovou hru. Jeden z oddílů národní házené sídlí v sousedních Čakovicích. A protože členy jeho družstev jsou i děti a dospělí z Letňan (celkem 25, což činí čtvrtinu členské základny), požádali jsme o rozhovor trenérku mladších žáků a přípravky Helenu Špatkovou.

Mohla byste na úvod představit váš klub?

Náš oddíl TJ Avia Čakovice se věnuje národní házené, učíme tu děti sportovním dovednostem, které potřebují, když chtějí tuto hru hrát.

Co je to národní házená?

Je to kolektivní míčový sport, který v naší republice vznikl v roce 1905. Za každý tým hraje na hřišti sedm hráčů, včetně brankáře. Hráči jsou rozděleni na obranu a útok, tzn. že někteří brání, další útočí a snaží se dát gól. Cílem hry je tedy dát soupeři branku.

Jaké máte oddíly?

Máme všechny kategorie, od dětských až po dospělé – dvě družstva žen, družstvo dorostenek, starší žákyně a žáky, ale také mladší žáky a přípravku. Naše družstvo mužů dokonce hraje v této sezoně první ligu.

Číst dál: Při národní házené se děti naučí víc než jen sportovní dovednosti

Jste zde: Úvod > Sport