V Letňanech se bude konat již druhý ročník projektu Česko se hýbe ve školách plných zdraví

CESKO SE HYBE 2013 LETNANY 1Česko se hýbe je nezávislá iniciativa založená na jaře 2011 motivující českou populaci k pravidelnému pohybu a zdravějším stravovacím návykům. Již podruhé se bude společnost Letňanská sportovně kulturní podílet na pořádání tohoto projektu v naší městské části.

Akce Česko se hýbe je určena pro základní a střední školy, školní kluby a subjekty zabývající se volnočasovými aktivitami, její primární náplní je pohyb a tanec dětí různých věkových kategorií (od 5 do 17 let, v případě zájmu ale i starších účastníků). Cílem projektu je pokusit se školáky rozhýbat a zároveň je a jejich rodiče informovat o zdravém životním stylu (tj. o prospěšnosti propojení pravidelné pohybové aktivity a zdravého stravování) a také v nich vypěstovat potřebné návyky.

V rámci projektu se bude v úterý 22. dubna konat soutěž pro vybrané školy a volnočasová zájmová sdružení i v městské části Praha 18, a to v podobě přehlídek motivačního charakteru.

Zájemci z řad školních kolektivů, kroužků a zájmových klubů na nich budou mít příležitost předvést nacvičené skladby, které ohodnotí porota sestavená z odborníků z oblasti tance a aerobiku.

Vrcholem této celorepublikové akce je vystoupení nejlepších kolektivů na celostátní přehlídce, která by se měla uskutečnit v červnu v Praze. Tady děti předvedou svá pohybová, taneční a aerobní vystoupení v přímém přenosu, který bude vysílat Česká televize.

Odezva prvního ročníku projektu Česko se hýbe, který se konal v loňském roce, byla jedinečná – více než 300 připojených subjektů: sportovních svazů, asociací, měst, škol, odborných lékařských společností, fitness a sportovních center, jednotlivců a profesionálních sportovců.

Podpořte i vy tento preventivní projekt a zapojte se, ale především zapojte své děti! Sport je totiž nejlepší cestou z nudy! Snažte se vzbudit ve své ratolesti zájem o pohybovou aktivitu jí doposud neznámou, v níž se může v případě velkého zápalu a nasazení realizovat i na poli závodním.

Bližší informace o projektu a o možnosti účasti v něm získáte prostřednictvím zapojených škol či na webových stránkách www.letnanska.cz a www.ceskosehybe.cz . Těšíme se na vaši účast a zájem.

Václav Loučka, Letňanská sportovně kulturní

CESKO SE HYBE 2013 LETNANY 2

CESKO SE HYBE 2013 LETNANY 3

CESKO SE HYBE 2013 LETNANY 4

CESKO SE HYBE 2013 LETNANY 5

 CESKO SE HYBE 2014 LETNANY PLAKAT

Jste zde: Úvod > Sport > V Letňanech se bude konat již druhý ročník projektu Česko se hýbe ve školách plných zdraví