Letcům zbyla jen administrativní naděje

STR31 LETCUM ZBYLA NADEJE 1

Díky, trenére: za všechno, co jste pro letňanský hokej udělal, a hodně štěstí v dalším životě. Tento vzkaz adresovali fanoušci hokejového klubu HC Letci Letňany trenérovi Janu Doutnáčovi. Rozhodl se totiž ukončit své zdejší angažmá poté, co se Letňanským znovu nepodařilo postoupit do vyšší soutěže, tj. do vysněné II. národní ligy.

Pražský přebor, jak se opakovaně ukazuje, nemá potřebnou kvalitu a konkurenci, nedokáže proto letňanský tým připravit a zocelit na souboje s těžšími protivníky. Metropolitní soutěž každým rokem reprezentanti Prahy 18 suverénně vyhrají, ale potom vždy uvíznou v síti kvalifikační nadstavby.

„Prostě nám chybí dlouhodobá zkušenost,“ potvrdil tato slova sám trenér Doutnáč. Vlastně už bývalý kouč…

STR31 LETCUM ZBYLA NADEJE 2Tým hrající v charakteristické bíločervenomodré kombinaci nejprve vyhrál tříčlennou kvalifikační skupinu, kde měl za soupeře Slavoj Český Krumlov a Stadion Cheb. Letce však stála možná víc sil, než sami čekali.

Nicméně prošli do tzv. velkého finále. Tady už ale nestačili na Rodos Králův Dvůr. Silný středočeský tým vyhrál nejprve první zápas doma 6:2 a pak před čtyřmi sty diváky i letňanskou odvetu 3:2.

„Klíčová byla druhá třetina prvního utkání v Králově Dvoře, kdy jsme si nechali dát tři góly. Od té doby si to Rodos kontroloval. Hráli jsme na hranici svých možností, nechali na ledě úplně všechno, ale nestačilo to,“ zmínil Doutnáč.

Jeho nástupce se nyní teprve hledá.

Ice Arena se tak po roce opět zahalila do sportovního smutku, hráči to ale zase až tak tragicky nebrali. „Jsem hrdý na celý náš tým, kam to dotáhl. Tři čtvrtě roku jsme měli trénink jen jednou týdně, přesto jsme odehráli sezonu důstojně až do konce. A to i s hráči, kteří nastupovali navzdory svým zraněním,“ řekl kapitán Letců Jan Mišner.

STR31 LETCUM ZBYLA NADEJE 3Jak on, tak i celý tým nezapomněl ocenit podporu ze strany letňanských diváků. „Byla tady úžasná atmosféra, užívali jsme si ji naplno. Vážíme si každého fanouška, který na náš zápas přijde,“ doplnil lídr mužstva Mišner.

Letci si tedy vlastními silami účast ve třetí nejvyšší celostátní soutěži nevybojovali, slabá naděje na postup přesto ještě žije. Dojde-li totiž k rozšíření celostátních soutěží, jak o tom uvažuje Český svaz ledního hokeje, pak by mohl tým reprezentující naši městskou část přece jen proklouznout výš, a sice administrativní cestou.

Letňanský hokej by si start ve II. národní lize zasloužil, už jen kvůli dlouhodobě výborným výsledkům svých mládežnických družstev. A navíc by posílil zdejší zastoupení Prahy.

Ve II. národní lize totiž dlouhodobě působí jediný zástupce hlavního města, a to mužstvo HC Kobra Praha se sídlem v Braníku.

Text Denis Postler

Foto Olaf Deutsch


STR31 LETCUM ZBYLA NADEJE 4

 

Rozhovor s odstoupivším trenérem Doutnáčem na webu hcletci.cz: ZDE

http://www.hcletci.cz/clanek.asp?id=1014

Jste zde: Úvod > Sport > Letcům zbyla jen administrativní naděje