V Čakovicích se daří házené

STR30 V CAKOVICICH SE DARI HAZENE

Na hřišti národní házené, které se nachází v sousedních Čakovicích, kousek od Havraňáku, můžete celé jaro a podzim vidět běhat děti a dospělé z oddílu národní házené. A to nejen Čakovičáky. Hrají a trénují tady také děti z Letňan, Miškovic, Třeboradic či Kbel…

A docela úspěšně. Například v loňském roce se zdejší dorostenci zúčastnili Mistrovství České republiky, které oddíl TJ Avia Čakovice také pořádal, a obsadili tady 5. místo. Kromě toho hrají všechna družstva v oblastním přeboru Středočeského kraje a družstvo mužů dokonce I. ligu.

Děti z přípravky získávají první zkušenosti na nejrůznějších turnajích. Začátkem dubna to byl například dvoudenní turnaj Spoje Open a Modřanský méďa. Přestože byl tým sestaven spíše z chlapců (dívky odjely na turnaj do Žatce), navíc převážně z nováčků, hned první den překvapil, když porazil družstva Řevnic a Modřan a postoupil ze skupiny. Svými výsledky si tak družstvo zajistilo hru o 1. až 4. místo. To opravdu nikdo nečekal! Další den tým vyhrál další tři zápasy a pokořil družstva Krčína, Svinova a Bakova. V posledním zápase s Bakovem šlo o všechno – hrálo se o 1. místo! Rodiče a fanoušci hráče vydatně podporovali a vytvořili jim nádhernou atmosféru.

Třešničkou na dortu byla individuální ocenění pro Michala Štočka, jako nejlepšího brankáře turnaje, a Vojty Marady, jako nejlepšího záložníka.

Chtěli byste rozšířit řady čakovických házenkářů?

Podívejte se na http://www.nhcakovice.cz/. Tady najdete informace o činnosti oddílu, o výsledcích družstev, o náboru dětí a vůbec o dění na hřišti, které je od Letňan jen co bys „kamenem dohodil“….

Text trenéři mladšího žactva

Foto archiv TJ AVIA Čakovice

Jste zde: Úvod > Sport > V Čakovicích se daří házené