Úspěšná sezona Black Angels

STR30 BLACK ANGELS SKONCILA SEZONA 1

Letňanskému florbalovému klubu Black Angels skončila koncem dubna ligová sezona. A neskončila vůbec špatně, spousta týmů zaznamenala úspěch.

Mužský A-tým se probojoval až do semifinále 1. ligy, a usiloval tak o postup do nejvyšší české soutěže. I přes vyrovnané výsledky však svému soupeři ze Znojma podlehl. I tak je to úspěch, neboť to je vůbec poprvé v historii, kdy klub play-off 1. ligy hrál.

Ještě větší úspěch pak zaznamenal dorostenecký tým. Ten dokonce ze skupiny vyšel vůbec s nejlepším skóre, a pořádal tak Mistrovství ČR v dorostu.

To se odehrálo na Podvinném mlýně ve Vysočanech. A dorostenci ho zvládli skvěle. V semifinále s pražskými Bohemians dokázali otočit stav z 1:5 na konečných 7:6, a postoupili tak do finále. V něm sice podlehli Tatranu Střešovice, ale druhé místo je i tak ohromným úspěchem. Je to totiž také vůbec poprvé, co se klub Black Angels tohoto mistrovství účastnil.

Dařilo se také dorostenkám. Ty byly po skupině druhé v Praze, v prvním kole play-off pak přetlačily Kutnou Horu a na další kolo jely do Ústí nad Labem, kde je čekal Liberec. S tím bohužel prohrály po nájezdech, takže už dál nepostoupily, za druhé místo v Praze ovšem také obdržely medaile.

Za klub můžeme být spokojeni i s dalšími mládežnickými kategoriemi. Většina z nich zakončila sezonu výhrou v nejvyšším výkonnostním koši. Navíc již turnaje v průběhu sezony byly úspěšné.

Turnaje také skončily pro děti z našich kroužků. Jejich turnaj KFL (Kids Floorball League) byl zakončen 7. května v letňanské BB Areně. Mezi účastníky byly samozřejmě také letňanské školy Tupolevova a Fryčovická, které měly dokonce do turnaje přihlášeno po dvou týmech.

Pro kroužkové děti je teď připraven letní tábor a poslední týden v srpnu také tradiční letňanský příměstský kemp.

Děti z klubu čekají ještě letní turnaje a o letních prázdninách samozřejmě tradiční soustředění. A v září se všichni již mohou těšit na nové ligové turnaje i naše turnaje KFL.

Text a foto Jiří Patočka, Black Angels


STR30 BLACK ANGELS SKONCILA SEZONA 2

Jste zde: Úvod > Sport > Úspěšná sezona Black Angels