Lucie Hradecká bojovala o trofej na US Open

STR30 HRADECKA US OPEN 2017Už pět let se tenistka Lucie Hradecká honosí titulem Čestná občanka Letňan. Stále však také pokračuje v rozšiřování sbírky svých sportovních úspěchů, a to zejména ve čtyřhře.

Dvaatřicetiletá Hradecká hraje od začátku letošního roku čtyřhru s o 11 let mladší Kateřinou Siniakovou. Na okruhu WTA stihly letos už pětkrát dojít do finále, na samotný titul ale zatím nedosáhly. Stalo se tak v Charlestonu, Indian Wells, Taipei, Praze a naposledy i v září na grandslamovém US Open v New Yorku.

Hradecká získala trofej z US Open už před čtyřmi roky. Letos na cestě do finále společně se Siniakovou neztratily jediný set, v semifinále vyřadily krajanky Lucii Šafářovou s Barborou Strýcovou a věřily, že při páté finálové účasti by mohly zvednout nad hlavy první společnou trofej.

V boji o titul ale podlehly švýcarsko-tchajwanské dvojici Martina Hingisová, Jung-žan Čchan 3:6, 2:6.

„Nechytly jsme vstup do finálového zápasu a potom pořád jen tahaly za kratší konec a doháněly,“ řekl Hradecká. „Těší mě, že jsem si mohla zahrát na tak velkém kurtu po boku Lucky. Stále sice nemůžeme proměnit finále, ale budeme na tom pracovat,“ doplnila Siniaková, jež se s Hradeckou kvalifikovala na říjnový Turnaj mistryň v Singapuru.

Hradecká hrála finále na US Open potřetí za posledních šest let. Na svém kontě má tři grandslamové tituly, když dva slavila s Andreou Hlaváčkovou (French Open 2011 a US Open 2013) a jeden s Františkem Čermákem v mixu (French Open 2013). Na olympijských hrách získala stříbro spolu Andreou Hlaváčkovou (Londýn 2012) a bronz s Radkem Štěpánkem v mixu (Rio de Janeiro 2016).

Text: Denis Postler

Ilustrační fotografie Wikimedia/si.robi

Jste zde: Úvod > Sport > Lucie Hradecká bojovala o trofej na US Open