Letci: Musíme být trpěliví… Teď ale mají před sebou sérii čtyř zápasů v Praze

STR31 LETCI MUSIME BYT TRPELIVI 1

O tom, jak náročná je čeká sezona, se přesvědčili Letci hned v jejím úvodu v polovině září. Tým z Prahy 18 se ale po postupu z pražského přeboru do vyšší soutěže statečně pere s mnohem zkušenějšími týmy.

Hokejisté z Letňan v premiéře II. národní ligy, jež se uskutečnila 13. září, prohráli 2:6 v Jablonci nad Nisou a poté i o tři dny později na domácím ledě v Ice Areně. V pražském derby podlehli 2:5 Kobře, tedy rivalovi z Braníku. „Není to o zázraku, je to o práci a trpělivosti a my prostě být trpěliví musíme. Věci mají určitý vývoj a ten nelze přeskočit,“ uvedl trenér Letců Aleš Totter.

Kádr má velmi nízký věkový průměr, tvoří ho převážně hráči, kteří se s dospělým hokejem teprve seznamují. „Zkušenosti nejdou nahradit, ty musíme sbírat. Věřím, že se každý zápas budeme posouvat dál. Ale musíme si to oddřít a neustále na sobě pracovat. Máme v úvodu sezony těžký los, první výhra nám určitě pomůže,“ dodal optimisticky Totter.

„Letňany produkují agresivní hokej, atakují ve třech hráčích. Odehrály s námi dobrý zápas,“ pochválil Letce i trenér vítězné Kobry Miloslav Šeba.

V současnosti mají Letci za sebou už devět odehraných kol. Poprvé vyhráli 20. září na ledě ve Vrchlabí 6:3 a potom 30. září doma nad Řisuty 10:4. Zbývajících sedm utkání však prohráli.

STR31 LETCI MUSIME BYT TRPELIVI 2„Asi si tyhle chvíle musíme prožít. Buď si zvykneme na prohry, a postupně nás to zlomí, anebo s tím budeme bojovat a všechno se v dobré obrátí,“ přemítal trenér Totter. „Já z mužstva cítím, že je silné, a chce se s tím vypořádat. Třeba to, čím si teď procházíme, se později projeví v náš prospěch. Jsem přesvědčen, že se nám to vrátí v pravou chvíli.“

Nejlepšími střelci letňanského týmu jsou zatím Martin Kotyra (7 gólů), Lukáš Lojka (5) a Tomáš Dyrynk (3).

Naposledy Letci zatím hráli 11. října v Sokolově, kde prohráli 2:3. „Byl to nejlepší hokej, který jsme tady v Sokolově letos zatím viděli. Vydržte, a čeká vás úspěšná budoucnost,“ slyšel povzbudivá slova od domácích funkcionářů trenér Letců Aleš Totter.

Na svém kontě mají jeho svěřenci zatím 6 bodů, s nimiž figurují na předposledním 10. místě tabulky. Pod sebou mají už jen zmíněné Řisuty.

V nadcházejících čtyřech kolech však Letňanští budou hrát čtyřikrát za sebou v Praze! Nejprve tuto sobotu 21. října doma v Ice Areně změří své síly s devátým Mostem, tedy sousedem v tabulce. Ve středu 25. října opět na svém ledě přivítají lídra soutěže, tým Jablonce nad Nisou. Na státní svátek v sobotu 28. října se představí v pražském derby na ledě týmu HC Kobra Praha v Braníku. A ve středu 1. listopadu se střetnou v Ice Areně s Vrchlabím.

Sobotní zápasy Letců v Ice Areně začínají v 18.40 hod., zatímco středeční utkání o dvacet minut dříve.

Text: Denis Postler

Foto Olaf Deutsch

 

Dosavadní výsledky Letců ve II. národní lize (skupina Západ)

13. září: Jablonec nad Nisou – Letci 6:2

16. září: Letci – Kobra Praha 2:5

20. září: Vrchlabí – Letci 3:6

23. září: Letci – Trutnov 1:5

27. září: Děčín – Letci 5:1

30. září: Letci – Řisuty 10:4

4. října: Bílina – Letci 7:3

7. října: Letci – Dvůr Králové 4:7

11. října: Sokolov – Letci 3:2

 

STR31 LETCI MUSIME BYT TRPELIVI 3

STR31 LETCI MUSIME BYT TRPELIVI 4

Trenér Letců Aleš Totter.

Jste zde: Úvod > Sport > Letci: Musíme být trpěliví… Teď ale mají před sebou sérii čtyř zápasů v Praze