Letňanské školy na florbalovém turnaji KFL

STR30 LETNANSKE SKOLY FLORBAL 1Letňanský florbalový klub Black Angels pořádá – stejně jako v předchozích letech – i letos tradiční florbalové turnaje pro děti Kids Floorball League (KFL). V roce 2017 vyšel první zápas na neděli 29. Října a konal se samozřejmě v letňanské BB Areně, kde je tréninkové centrum oddílu.

Turnaj byl opět rozdělen do tří částí. První, ranní část patřila hráčům kategorie přípravek (ročník narození 2009 a mladší). Prostřední část kategorii elévů (ročník narození 2007 a 2008) a poslední část kategorii kroužků (ta je určena 1. stupni základních škol).

Protože má florbalový klub Black Angels florbalové kroužky na letňanských školách Fryčovická a Tupolevova, zúčastnili se turnaje samozřejmě i jejich zástupci. Žáci ze ZŠ Fryčovická dokonce se dvěma týmy – jeden v kategorii přípravek, druhý v kategorii kroužků. Tým ze ZŠ Tupolevova pak také v kategori kroužků.

Tým Fryčovické v kategorii přípravek si vůbec nevedl špatně. Po vítězství ve skupině postoupil do boje o 3. místo, kde dokázal porazit tým ze ZŠ Dolní Chabry a vezl si domů bronzové umístění.

V kategorii kroužků se potkalo celkem osm škol ze severu Prahy. Těm letňanským se tady ale příliš nedařilo. Nakonec čekal obě letňanské školy vzájemný zápas o 7. místo. V tom byla o kousek lepší ZŠ Fryčovická, která nakonec ve vyrovnaném souboji zvítězila 4:3 po nájezdech.

Další turnaj KFL proběhl 19. listopadu. Nyní mají hráči turnajovou přestávku, následující turnaj se bude konat 28. ledna, opět v BB Areně!

Text a foto Jiří Patočka, Black Angels


STR30 LETNANSKE SKOLY FLORBAL 2

Letošní Kids Floorball League se zúčastnila i družstva ze ZŠ Fryčovická.

Jste zde: Úvod > Sport > Letňanské školy na florbalovém turnaji KFL