O pohár starosty MČ Praha 18: nohejbalový turnaj v sobotu v Třinecké

NOHEJBAL PROSINEC 2017 INFOMíčový sport, který spatřil světlo světa v Praze – to je nohejbal. V sousedních Čakovicích má velkou tradici, nyní se však bude hrát i v Letňanech.

V tělocvičně v Třinecké ul. 650 se uskuteční v sobotu 16. prosince 2017 premiérový ročník turnaje trojic neregistrovaných hráčů O pohár starosty MČ Praha 18.

Začíná se v 9 hodin. Přihlášeno je zatím dvanáct družstev, jež budou rozdělena do dvou skupin. Nejlepší týmy z nich se pak střetnou ve finálové fázi. Turnaj by měl vyvrcholit odpoledne mezi 16. a 17. hodinou.

Chcete-li si tedy zahrát, stačí splnit jen dvě podmínky účasti: podat přihlášku a být starší 18 let. Startovné na tým je 750 Kč. Občerstvení zajištěno, na vítěze čekají atraktivní ceny. Supervisorem turnaje je bývalý fotbalista a letňanský patriot Pavel Mráz, který také vede Fotbalovou akademii Letňany.

(dp)

 

Co je nohejbal?

Míčový kolektivní sport pocházející z Československa. V angličtině se tento sport nazývá Football tennis nebo Futnet, v němčině Fußballtennis, ve francouzštině Tennis-Ballon.

V roce 1922 členové fotbalového klubu Slavia Praha začali hrát hru zvanou „fotbal přes šňůru“, protože až později se nohejbal začal hrát přes síť. Nová hra měla pravidla téměř shodná s volejbalem, ale hraje se nohama místo rukama a také se liší počtem hráčů, obvykle jeden, dva nebo tři na každé straně.

První oficiální pravidla byla uvedena do praxe roku 1936. První pohár se hrál roku 1940. Od roku 1962 byl nohejbal považován za rekreační sport, také v tomto roce byla založena Česká nohejbalová liga, ale pouze v Praze. V roce 1971 byl založen Český nohejbalový svaz.

Díky trampingu nastal u nás velký rozmach tohoto původně ryze českého sportu. Hrával se totiž hlavně na osadách.

Velmi populární je tento sport nejen v České republice a na Slovensku, ale také v Rumunsku, Maďarsku, Brazílii, Švýcarsku, Rakousku, Chorvatsku a ve Francii.

Avia Čakovice je jediný pražským účastníkem desetičlenné extraligy mužů. V tabulce je druhá za Vsetínem.

 

NOHEJBAL PROSINEC 2017 PLAKAT

Jste zde: Úvod > Sport > O pohár starosty MČ Praha 18: nohejbalový turnaj v sobotu v Třinecké